Image
Image

Čučoriedka kanadská skorá ´NORTHCOUNTRY´ 30-40 cm, kont. 1 L.

10,55 s DPH

Cena bez DPH: 8,79
Kvetináč: 1L
Stanovisko:
  • Polotieň icon
  • Slnko icon
Obj. čislo: 163945
Dostupnosť: Na sklade
+ -

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba:
Kvitnutie:
Zber:

Popis

Výrazne čučoriedková! Asi tak by sme dokázali opísať túto krásne prekorenenú čučoriedku odrody Northcountry

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Vaccinium corymbosum

Kvetináč

1L

Mrazuvzdornosť

-34°C

Doba kvitnutia

Máj

Farba kvetu

Biela

Zber

Jún, Júl

Stanovisko

Polotieň, Slnko

Pôda

vlhká, priepustná, kyslá

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október, November

Výška dospelej rastliny

60-100 cm

Charakteristika a pestovanie

Čučoriedka kanadská skorá skorá ´NORTHCOUNTRY´ plodí malé až stredne veľké bobuľky sýto modrej farby. Prednosťou tejto odrody je čučoriedková výrazná chuť, ktorá nie je pravidlom pri všetkých odrodách. Nie je náročná na pestovanie a s prísunom dostatočne kyslej pôdy vám na záhrade porastie ako z vody. Rastie stredne pomaly a tak je ideálnym druhom pre pestovanie v črepníkoch na terasách a balkónoch, či ako husto rastúci krík do malých záhrad.

Plody je najlepšie konzumovať v čerstvom stave najmä pre vysoký obsah pektínu, vitamínu C a minerálnych solí. Čučoriedky priaznivo pôsobia pri tráviacich ťažkostiach, liečbe srdcových a cievnych ochorení, chorôb očí a rakoviny. Jeden pohár čučoriedok predstavuje dennú dávku vitamínu C pre dospelého človeka.

Čučoriedky si vyžadujú kyslú vzdušnú dostatočne vlhkú pôdu, ale zároveň dobre priepustnú. Optimálne podmienky im zabezpečíme, ak pôdu pri výsadbe zmiešame s kôrou alebo ihličím a substrátom určeným pre kyslomilné rastliny. Tým dosiahneme to, že pôda bude mať optimálne pH 3,5 – 4,5 a zároveň bude ľahká, vzdušná a priepustná. Rastliny odporúčame pri výsadbe obsypať mulčovacou kôrou, aby sme zabránili nadmernému vysychaniu pôdy a rastu buriny. Dlhodobé, nadmerné sucho môže spôsobiť zmenšovanie plodov. Čučoriedky obľubujú slnečné stanovisko, chránené proti vetru. Nadmerne plodiace rastliny môžeme zviazať a upevniť, aby sa konáre nezlomili pod váhou plodov. Sú síce samoopelivé, ale pre lepšiu úrodnosť sa odporúča vysádzať vedľa seba aspoň 2 rastliny rôzneho druhu. Striháme ich na začiatku vegetácie, po skončení mrazov.

Možno by sa Vám páčilo…