Image
Image

Čučoriedka kanadská stredne skorá ´BRIGITTA BLUE´ kont. 2 L.

8,49 s DPH

Cena bez DPH: 7,08
Kvetináč: 2L
Stanovisko:
  • Polotieň icon
  • Slnko icon
Obj. čislo: 163949
Dostupnosť: Nie je na sklade

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba:
Kvitnutie:
Zber:

Popis

Vysoko úrodnú šťavnatú odrodu veľkých čučoriedok vám zabezpečí naša obľúbenkyňa Brigitta Blue

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Vaccinium corymbosum

Kvetináč

2L

Mrazuvzdornosť

-34°C

Doba kvitnutia

Máj

Farba kvetu

Biela

Zber

August, September

Stanovisko

Polotieň, Slnko

Pôda

vlhká, priepustná, kyslá

Výška

1,5-1,8m

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október, November

Charakteristika a pestovanie

Čučoriedka kanadská stredne skorá ´BRIGITTA BLUE´ plodí veľké bobuľky výrazne modrej farby. Plody sú plné, tmavofialové a veľmi šťavnaté.  Nie je náročná na pestovanie a s prísunom dostatočne kyslej pôdy vám na záhrade porastie ako z vody.

Plody je najlepšie konzumovať v čerstvom stave najmä pre vysoký obsah pektínu, vitamínu C a minerálnych solí. Čučoriedky priaznivo pôsobia pri tráviacich ťažkostiach, liečbe srdcových a cievnych ochorení, chorôb očí a rakoviny. Jeden pohár čučoriedok predstavuje dennú dávku vitamínu C pre dospelého človeka.

Čučoriedky si vyžadujú kyslú vzdušnú dostatočne vlhkú pôdu, ale zároveň dobre priepustnú. Optimálne podmienky im zabezpečíme, ak pôdu pri výsadbe zmiešame s kôrou alebo ihličím a substrátom určeným pre kyslomilné rastliny. Tým dosiahneme to, že pôda bude mať optimálne pH 3,5 – 4,5 a zároveň bude ľahká, vzdušná a priepustná. Rastliny odporúčame pri výsadbe obsypať mulčovacou kôrou, aby sme zabránili nadmernému vysychaniu pôdy a rastu buriny. Dlhodobé, nadmerné sucho môže spôsobiť zmenšovanie plodov. Čučoriedky obľubujú slnečné stanovisko, chránené proti vetru. Nadmerne plodiace rastliny môžeme zviazať a upevniť, aby sa konáre nezlomili pod váhou plodov. Sú síce samoopelivé, ale pre lepšiu úrodnosť sa odporúča vysádzať vedľa seba aspoň 2 rastliny rôzneho druhu. Striháme ich na začiatku vegetácie, po skončení mrazov.