Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Rakytník rešetliakový ´ORANGE ENERGY´ 50-60 cm, kont. 5 L.

32,90 s DPH

Cena bez DPH: 27,42
Kvetináč: 5L
Stanovisko:
  • Slnko icon
Obj. čislo: 24561
Dostupnosť: Na sklade
+ -

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Kvitnutie:
Zber:

Popis

Veľký, hustý rakytník, ktorý teraz predávame krásne zalistený vo výške až 60cm. Stačí sa pozrieť na naše fotky skutočných rastlín, ktoré máme v záhradníctve a uvidíte, že náš rakytník Orange Energy nemá na slovenskom trhu konkurenciu

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Hippophae rhamnoides

Kvetináč

5L

Mrazuvzdornosť

-34°C

Doba kvitnutia

Marec, Apríl

Farba kvetu

zelenobiela

Šírka v dospelom veku

2-4m

Stanovisko

Slnko

Pôda

priepustná, ľahká

Zber

August, September, Október

Výška dospelej rastliny

2-4 m

Charakteristika a pestovanie

Rakytník rešetliakový ´ORANGE ENERGY´ je bohato rodiaca odroda s veľkými výrazne oranžovými plodmi. Rastie ako rozvetvený ker dorastajúci do výšky 2-4 m, záleží na tom, aký zvolíte rez. Na tŕnistých vetvičkách vyrastajú na striedačku úzke, z oboch strán modrozelené listy so strieborným nádychom. Jedná sa o dvojdomú rastlinu (ktorá potrebuje opeľovača > doporučujeme šikovný Rakytník POLLMIX ), ktorá je opeľovaná vetrom, a tak je vhodné obe rastliny sadiť blízko pri sebe.

Orange Energy je samičia odroda, ktorá kvitne skoro – od februára do apríla nápadnými kvetmi, z ktorých sa následne vytvárajú oranžové oválne plody, ktoré sú hlavným dôvodom prečo sa tento ker pestuje. Plody dozrievajú v septembri a v októbri.
Rakitník pochádza z Ruska, kde ho nazývajú citrónovníkom severa.

Plody rakytníka  obsahujú 10-krát viac vitamínu C ako citrusové plody. Okrem toho obsahujú vitamíny B, A, D, E, kyselinu listovú, minerálne soli a mastné kyseliny. Olej z plodov priaznivo vplýva na pokožku, urýchľuje hojenie rán a spomaľuje starnutie pokožky. Plody sa konzumujú v čerstvom stave alebo sa ďalej spracúvajú.