Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Set Lucky Berry® čučoriedka + 2 jahody Lucky Berry®

103,59 s DPH

Cena bez DPH: 86,33
Kvetináč: 5L
Stanovisko:
  • Slnko icon
Obj. čislo: 177001-1
Dostupnosť: Nie je na sklade

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba:
Kvitnutie:
Zber:

Popis

Výhodná ponuka nákupu nádherne hustej čučoriedky a dvoch ťahajúcich sa jahôd do výšky 120cm. Oba výrazne bohato rodiace rastliny vám budú rodiť celé 4 mesiace kontinuálne za sebou

Predávame presne tie isté rastliny aké vidíte na obrázku – krásne, husté a bohato nakvitnuté. Predajná veľkosť čučoriedky je 40cm na výšku i šírku. Obe rastliny predávame vo veľkých 5L kvetináčoch.

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október

Doba kvitnutia

Máj, Jún, Júl, August, September

Farba kvetu
Zber

Júl, August, September, Október

Kvetináč

5L

Stanovisko

Slnko

Charakteristika a pestovanie

Chránená známka Lucky Berry® nie je iba hocijaké označenie ovocieplodiacich rastlín. Jedná sa o výnimočne husté, výrazne husto kvitnúce a skutočne krásne rastliny.

Čučoriedka:

Čučoriedka je malé ovocie s veľkým efektom. Priaznivé účinky čučoriedok na zdravie hádam ani nemusíme opisovať. Lucky Berry® čučoriedka nie len že chutí výborne, ale teraz si ju môžete na rozdiel od bežných odrôd čučoriedok dopriať až 4 mesiace v roku – pretože plodí kontinuálne od júla do októbra.
Kvitne bielymi kalichovitými kvetmi. Ovocie je v tvare slzy a má 5 až 8 mm. Nové prírastky listov sú sfarbené do červených odtieňov a časom sa zelenajú do živozelenej až tmavozelenej farby. Krík je prirodzene hustý a rastie kompaktne. Dorastá do výšky i šírky 1 metra.
Ideálne sa hodí nie len do záhrad, ale aj do črepníkov na terasy či balkóny, a tak nepotrebujete vlastnú záhradu, aby ste si mohli dopriať vlastné čerstvé ovocie.

Zabudnite na drahé ovocie, ktoré prešlo mnohými postrekmi a rukami rôznych ľudí, kým sa dostalo k vám domov. V súčasnosti jedna malá vanička 100g čučoriedok, ktorá precestovala pol sveta a dozrievala v lodných kontajneroch či skladoch, stojí približne 2€. Grátis k nej máte i plastový obal, ktorý iba prispieva k zahlťovaniu zeme odpadom. Myslite na seba a na vlastnú rodinu, doprajte si luxus čerstvých a zdravých potravín, ktoré sa nedotkli pesticídov. Jedlo lieči telo i dušu, to my záhradníci dobre vieme 🙂

Plody je najlepšie konzumovať v čerstvom stave najmä pre vysoký obsah pektínu, vitamínu C a minerálnych solí. Čučoriedky priaznivo pôsobia pri tráviacich ťažkostiach, liečbe srdcových a cievnych ochorení, chorôb očí a rakoviny. Jeden pohár čučoriedok predstavuje dennú dávku vitamínu C pre dospelého človeka.

Čučoriedky si vyžadujú kyslú vzdušnú dostatočne vlhkú pôdu, ale zároveň dobre priepustnú. Optimálne podmienky čučoriedke zabezpečíme, ak pôdu pri výsadbe zmiešame s kôrou alebo ihličím a substrátom určeným pre kyslomilné rastliny. Tým dosiahneme to, že pôda bude mať optimálne pH 3,5 – 4,5 a zároveň bude ľahká, vzdušná a priepustná. Rastliny odporúčame pri výsadbe obsypať mulčovacou kôrou, aby sme zabránili nadmernému vysychaniu pôdy a rastu buriny. Dlhodobé, nadmerné sucho môže spôsobiť zmenšovanie plodov. Čučoriedky obľubujú slnečné stanovisko, chránené proti vetru. Nadmerne plodiace rastliny môžeme zviazať a upevniť, aby sa konáre nezlomili pod váhou plodov. Striháme ich na začiatku vegetácie, po skončení mrazov.

Jahoda:

V dnešnej dobe už každý vie, že najzdravšie ovocie je práve to, ktoré si dopestujete sami doma. Doprajte si luxus a oberajte čerstvé jahody z vášho balkóna či terasy. Jahody sú sladké, zdravé ovocie, ktoré obľubuje azda každý. Už len predstava jahodovej vône spôsobuje, že sa nejednému človeku začnú zbiehať sliny v ústach. Lucky Berry® jahoda nielenže chutí výborne, ale plodí sladké ovocie od júna do septembra. Už teraz ich predávame krásne nakvitnuté s veľkými zdravými zelenými listami. Plody sú veľké a mäsité. Producent dokonca vyzdvihuje ich dobrú odolnosť voči zime a mrazom.
Ideálne sa hodí do črepníkov na terasy či balkóny, kde sa môže šplhať po bambusovej mriežke do výšky až 120 cm.

Jahody prispievajú nielen k zdravému chodu orgamizmu, ale pomáhajú aj pri liečbe rôznych chorôb, a to najmä kvôli tomu, že sú veľkým zdrojom vitamínu C (takmer porovnateľným s citrusovými plodmi). Okrem C-čka v nich nájdete i celú škálu vitamínov B, bez ktorých sa imunita nezaobíde. Tie sú výrazne prospešné práve v týchto chrípkových časoch. Okrem už spomínaného jahody obsahujú  mangán, bór, draslík, fluór, fosfor, horčík, kobalt, síru a vápnik. Vedeli ste, že sú najsilnejším potravinovým antioxidantom? 🙂

Vybrané z kategórie