Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Set Malina ´SHORTCAKE®´ a čučoriedka ´BERRY BUX®´

0,00 s DPH

Cena bez DPH: 0,00
Kvetináč: 5L
Stanovisko:
  • Slnko icon
Obj. čislo: 16366-1
Dostupnosť: Nie je na sklade

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba:
Zber:

Popis

Set produktov Brazel Berry za výhodnú cenu

V galérií sa nachádzajú obrázky skutočných predajných kusov

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Rubus idaeus

Kvetináč

5L

Farba kvetu
Zber

Júl, August, September

Stanovisko

Slnko

Pôda

nenáročná, priepustná

Výška dospelej rastliny

90cm

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október

Charakteristika a pestovanie

Čučoriedka:

 

Čučoriedka BERRYBUX® má príznačný názov, ktorý je odvodený od známej odrody kompaktného živého plota, ktorý krášli nejednu kráľovskú záhradu – Buxwood. Na prvý pohľad je na nerozpoznanie od tejto rastliny, avšak jeden zásadný rozdieľ tam je – nespočítateľné množstvo chutných čučoriedok. Úroda je neskutočná – podľa minuloročného testu certifikovaného pestovateľa malá rastlina v 6L kvetináči dokáže priniesť úrodu 1 200 čučoriedok! Takže môžeme hrdo tvrdiť, že táto rastlina nie je iba výrazne dekoratívna, ale aj prináša veľa zdravých plodov.

O dekoratívnosti rastliny nie je pochýb – na jar vám bude zdobiť balkóny či terasy množstvom čerstvozelených lístkov posiatych bielymi kalíškovitými kvetinkami, v lete máte nespočítateľné množstvo čerstvých tmavofialových čučoriedok a na jeseň sa jej listy vyfarbujú do nádherne rubínovo červenej farby. Dorastá do výšky 60 cm a plodí menšie až stredneveľké čučoriedky s výraznou chuťou.

Ďaľšou výhodou BERRYBUX®  je, že je úplne samoopelivá, a tak nepotrebujete ďaľšiu rastlinu na to, aby ste si zabezpečili bohatý zber.

Plody je najlepšie konzumovať v čerstvom stave najmä pre vysoký obsah pektínu, vitamínu C a minerálnych solí. Čučoriedky priaznivo pôsobia pri tráviacich ťažkostiach, liečbe srdcových a cievnych ochorení, chorôb očí a rakoviny. Jeden pohár čučoriedok predstavuje dennú dávku vitamínu C pre dospelého človeka.Čučoriedky si vyžadujú kyslú vzdušnú dostatočne vlhkú pôdu, ale zároveň dobre priepustnú.

Optimálne podmienky čučoriedke zabezpečíme, ak pôdu pri výsadbe zmiešame s kôrou alebo ihličím a substrátom určeným pre kyslomilné rastliny. Tým dosiahneme to, že pôda bude mať optimálne pH 4,5 – 5,5 a zároveň bude ľahká, vzdušná a priepustná. Rastliny odporúčame pri výsadbe obsypať mulčovacou kôrou, aby sme zabránili nadmernému vysychaniu pôdy a rastu buriny. Dlhodobé, nadmerné sucho môže spôsobiť zmenšovanie plodov. Čučoriedky obľubujú slnečné stanovisko, chránené proti vetru. Nadmerne plodiace rastliny môžeme zviazať a upevniť, aby sa konáre nezlomili pod váhou plodov. Sú síce samoopelivé, ale pre lepšiu úrodnosť sa odporúča vysádzať vedľa seba aspoň 2 rastliny rôzneho druhu. Túto čučoriedku je vhodné strihať po zbere do ľubovolného tvaru.

Malina:

Malina Shortcake®  chutí tak dobre ako implikuje jej meno – ako sladký koláčik! Odroda Shortcake®  je sladká a aromatická. Jej veľkou výhodou navyše je, že je výrazne dekoratívna a hodí sa tak do každej záhrady. A nie len to – Shortcake®  bola vyšlachtená na pestovanie v kvetináči, takže si ju môžete dopriať i v prípade, že vašim domovom je mestská džungla.

Z úrody sa môžete teraz tešiť celé 3 mesiace – plodí kontinuálne od júla do septembra.

Malina Shortcake® rastie kompaktne (a v kompaktnom stave ju už predávame – žiadne dva či tri výhony, ale hustý krík. Presne taký ako môžete vidieť na obrázku v galérií). Plodí veľké množstvo veľkých sladkých malín. Jej ďaľšou výhodou je, že sa nemusíte báť tŕňov – táto odroda je dokonalo beztŕnna a neublíži žiadnemu domácemu miláčikovi, dieťaťu alebo vám 🙂 A aby toho nebolo málo, malina Shortcake nepotrebuje žiadnu mriežku ani oporu, po ktorej by sa šplhala.

Výška v dospelosti dosahuje maximálne 90cm. Na jar raší krásne zelenými šťavnatými listami, ktoré sa na jeseň sfarbujú do červených odtieňov.

 

 

 

 

Vybrané z kategórie