Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Set Malina ´SHORTCAKE®´ a čučoriedka ´LUCKY BERRY®´ 40cm+, 5L

69,73 s DPH

Cena bez DPH: 58,11
Kvetináč: 5L
Stanovisko:
  • Slnko icon
Obj. čislo: 163661
Dostupnosť: Nie je na sklade

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba:

Popis

Set nádherne hustých a bohato rodiacich produktov Brazel Berry a Lucky Berry za výhodnú cenu. Oba produkty sú minimálne 40cm vysoké, distribuované vo veľkých v 5L kvetináčoch

V galérií sa nachádzajú obrázky skutočných predajných kusov

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Kvetináč

5L

Farba kvetu
Stanovisko

Slnko

Pôda

nenáročná, priepustná

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október

Charakteristika a pestovanie

Čučoriedka:

Chránená známka Lucky Berry® nie je iba hocijaké označenie ovocieplodiacich rastlín. Jedná sa o výnimočne husté, výrazne husto kvitnúce a skutočne krásne rastliny. Okrem čučoriedky teraz máme v ponuke aj Lucky Berry® jahody, ktoré sa ťahajú na bambusovej mriežke až do výšky 120cm.

Čučoriedka je malé ovocie s veľkým efektom. Priaznivé účinky čučoriedok na zdravie hádam ani nemusíme opisovať. Lucky Berry® čučoriedka nie len že chutí výborne, ale teraz si ju môžete na rozdiel od bežných odrôd čučoriedok dopriať až 4 mesiace v roku – pretože plodí kontinuálne od júla do októbra.
Kvitne bielymi kalichovitými kvetmi. Ovocie je v tvare slzy a má 5 až 8 mm. Nové prírastky listov sú sfarbené do červených odtieňov a časom sa zelenajú do živozelenej až tmavozelenej farby. Krík je prirodzene hustý a rastie kompaktne. Dorastá do výšky i šírky 1 metra.
Ideálne sa hodí nie len do záhrad, ale aj do črepníkov na terasy či balkóny, a tak nepotrebujete vlastnú záhradu, aby ste si mohli dopriať vlastné čerstvé ovocie.

Zabudnite na drahé ovocie, ktoré prešlo mnohými postrekmi a rukami rôznych ľudí, kým sa dostalo k vám domov. V súčasnosti jedna malá vanička 100g čučoriedok, ktorá precestovala pol sveta a dozrievala v lodných kontajneroch či skladoch, stojí približne 2€. Grátis k nej máte i plastový obal, ktorý iba prispieva k zahlťovaniu zeme odpadom. Myslite na seba a na vlastnú rodinu, doprajte si luxus čerstvých a zdravých potravín, ktoré sa nedotkli pesticídov. Jedlo lieči telo i dušu, to my záhradníci dobre vieme 🙂

Plody je najlepšie konzumovať v čerstvom stave najmä pre vysoký obsah pektínu, vitamínu C a minerálnych solí. Čučoriedky priaznivo pôsobia pri tráviacich ťažkostiach, liečbe srdcových a cievnych ochorení, chorôb očí a rakoviny. Jeden pohár čučoriedok predstavuje dennú dávku vitamínu C pre dospelého človeka.

Čučoriedky si vyžadujú kyslú vzdušnú dostatočne vlhkú pôdu, ale zároveň dobre priepustnú. Optimálne podmienky čučoriedke zabezpečíme, ak pôdu pri výsadbe zmiešame s kôrou alebo ihličím a substrátom určeným pre kyslomilné rastliny. Tým dosiahneme to, že pôda bude mať optimálne pH 3,5 – 4,5 a zároveň bude ľahká, vzdušná a priepustná. Rastliny odporúčame pri výsadbe obsypať mulčovacou kôrou, aby sme zabránili nadmernému vysychaniu pôdy a rastu buriny. Dlhodobé, nadmerné sucho môže spôsobiť zmenšovanie plodov. Čučoriedky obľubujú slnečné stanovisko, chránené proti vetru. Nadmerne plodiace rastliny môžeme zviazať a upevniť, aby sa konáre nezlomili pod váhou plodov. Striháme ich na začiatku vegetácie, po skončení mrazov.

 

Malina:

Malina Shortcake®  chutí tak dobre ako implikuje jej meno – ako sladký koláčik! Odroda Shortcake®  je sladká a aromatická. Jej veľkou výhodou navyše je, že je výrazne dekoratívna a hodí sa tak do každej záhrady. A nie len to – Shortcake®  bola vyšlachtená na pestovanie v kvetináči, takže si ju môžete dopriať i v prípade, že vašim domovom je mestská džungla.

Z úrody sa môžete teraz tešiť celé 3 mesiace – plodí kontinuálne od júla do septembra.

Malina Shortcake® rastie kompaktne (a v kompaktnom stave ju už predávame – žiadne dva či tri výhony, ale hustý krík. Presne taký ako môžete vidieť na obrázku v galérií). Plodí veľké množstvo veľkých sladkých malín. Jej ďaľšou výhodou je, že sa nemusíte báť tŕňov – táto odroda je dokonalo beztŕnna a neublíži žiadnemu domácemu miláčikovi, dieťaťu alebo vám 🙂 A aby toho nebolo málo, malina Shortcake nepotrebuje žiadnu mriežku ani oporu, po ktorej by sa šplhala.

Výška v dospelosti dosahuje maximálne 90cm. Na jar raší krásne zelenými šťavnatými listami, ktoré sa na jeseň sfarbujú do červených odtieňov.

 

 

 

 

Vybrané z kategórie