Image
Image

Čučoriedka kanadská skorá ´NORTHCOUNTRY´ 30-40cm, kont. 3L

14,50 s DPH

Cena bez DPH: 12,08
Kvetináč: 3L
Stanovisko:
  • Polotieň icon
  • Slnko icon
Obj. čislo: 163945
Dostupnosť: Na sklade
+ -

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba:
Kvitnutie:
Zber:

Popis

Výrazne čučoriedková! Asi tak by sme dokázali opísať túto krásne prekorenenú čučoriedku odrody Northcountry

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Vaccinium corymbosum

Kvetináč

3L

Mrazuvzdornosť

-34°C

Doba kvitnutia

Máj

Zber

Jún, Júl

Stanovisko

Polotieň, Slnko

Pôda

vlhká, priepustná, kyslá

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október, November

Výška dospelej rastliny

60-100 cm

Charakteristika a pestovanie

Čučoriedka kanadská skorá skorá ´NORTHCOUNTRY´ plodí malé až stredne veľké bobuľky sýto modrej farby. Prednosťou tejto odrody je čučoriedková výrazná chuť, ktorá nie je pravidlom pri všetkých odrodách. Nie je náročná na pestovanie a s prísunom dostatočne kyslej pôdy vám na záhrade porastie ako z vody. Rastie stredne pomaly a tak je ideálnym druhom pre pestovanie v črepníkoch na terasách a balkónoch, či ako husto rastúci krík do malých záhrad.

Plody je najlepšie konzumovať v čerstvom stave najmä pre vysoký obsah pektínu, vitamínu C a minerálnych solí. Čučoriedky priaznivo pôsobia pri tráviacich ťažkostiach, liečbe srdcových a cievnych ochorení, chorôb očí a rakoviny. Jeden pohár čučoriedok predstavuje dennú dávku vitamínu C pre dospelého človeka.

Čučoriedky si vyžadujú kyslú vzdušnú dostatočne vlhkú pôdu, ale zároveň dobre priepustnú. Optimálne podmienky im zabezpečíme, ak pôdu pri výsadbe zmiešame s kôrou alebo ihličím a substrátom určeným pre kyslomilné rastliny. Tým dosiahneme to, že pôda bude mať optimálne pH 3,5 – 4,5 a zároveň bude ľahká, vzdušná a priepustná. Rastliny odporúčame pri výsadbe obsypať mulčovacou kôrou, aby sme zabránili nadmernému vysychaniu pôdy a rastu buriny. Dlhodobé, nadmerné sucho môže spôsobiť zmenšovanie plodov. Čučoriedky obľubujú slnečné stanovisko, chránené proti vetru. Nadmerne plodiace rastliny môžeme zviazať a upevniť, aby sa konáre nezlomili pod váhou plodov. Sú síce samoopelivé, ale pre lepšiu úrodnosť sa odporúča vysádzať vedľa seba aspoň 2 rastliny rôzneho druhu. Striháme ich na začiatku vegetácie, po skončení mrazov.