Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Jahoda lesná ´ALPINE YELLOW´

9,99 s DPH

Cena bez DPH: 8,33
Kvetináč: 2L
Stanovisko:
  • Slnko icon
Obj. čislo: 177011
Dostupnosť: Nie je na sklade

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba:
Kvitnutie:
Zber:

Popis

Skutočne jahodová! Najsladšia odroda jahody aká bola kedy vypestovaná. Je tak výrazne aromatická, že poblázni vaše zmysly a na tie červené klasické jahody z obchodu si už ani nespomeniete.
A navyše, najlepšie chutia domáce jahody zo záhrady alebo balkóna.

Obrázky, ktoré vidíte, sú fotky reálnych kusov jahôd, ktoré máme v ponuke.

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Fragaria Vesca

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október

Doba kvitnutia

Máj, Jún, Júl, August, September

Farba kvetu

krémová

Zber

Jún, Júl, August, September

Stanovisko

Slnko

Kvetináč

2L

Charakteristika a pestovanie

Jahoda lesná ´ALPINE YELLOW´ je vynikajúce aromatické ovocie s jemnou textúrou, ktoré sa doslova roztápa v ústach. V zahraničí je už po dlhé roky obľúbenou odrodou, ktorá patrí do každej záhrady. Jej netradičná žltá farba má veľkú výhodu, pretože uniká pozornému oku vtákov, a tak sa o ne nemusíte báť ani po vysadení v záhrade.

V dnešnej dobe už každý vie, že najzdravšie ovocie je práve to, ktoré si dopestujete sami doma. Doprajte si luxus a oberajte čerstvé jahody z vášho balkóna či terasy. Jahody sú sladké, zdravé ovocie, ktoré obľubuje azda každý. Už len predstava jahodovej vône spôsobuje, že sa nejednému človeku začnú zbiehať sliny v ústach.

O vitamíny sa skutočne nemusíte báť. Naša lesná jahoda má všetky vitamíny ako bežná jahoda, a tak prispieva nielen k zdravému chodu orgamizmu, ale aj pri liečbe rôznych chorôb, a to najmä kvôli tomu, že je veľkým zdrojom vitamínu C. Okrem C-čka v nej nájdete i celú škálu vitamínov B, ktoré posilujú imunitu. Tie sú výrazne prospešné práve v týchto chrípkových časoch. Okrem už spomínaného jahody obsahujú  mangán, bór, draslík, fluór, fosfor, horčík, kobalt, síru a vápnik. Vedeli ste, že sú najsilnejším potravinovým antioxidantom? 🙂

Vybrané z kategórie