Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Čučoriedka ´BERRYBUX®´ 10-15cm, kont. 1L

7,50 s DPH

Cena bez DPH: 6,25
Kvetináč: 1L
Stanovisko:
  • Slnko icon
Obj. čislo: 1639411
Dostupnosť: Na sklade
+ -

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba:
Kvitnutie:
Zber:

Popis

Úžasná odroda čučoriedky BERRYBUX® je ideálnym výberom pre pestovanie v črepníku na balkóne či záhrade.

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Vaccinium angustifolium

Kvetináč

1L

Doba kvitnutia

Apríl, Máj, Jún

Zber

Júl, August

Stanovisko

Slnko

Pôda

vlhká, priepustná, kyslá

Výška dospelej rastliny

60cm

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október

Charakteristika a pestovanie

V Stromčekove Vám  ponúkame rastliny kontajnerované, voľnokorenné a rastliny so zemným balom ( drôtený bal, jutový bal ).

Kontajnerované alebo inak povedané kvetináčované rastliny možno sadiť počas celého roka, okrem mrazov!

Tabuľka  – rozmer kvetináčov TU.

Výsadba voľnokorenných rastlín a rastlín so zemným balom je vhodná v jarnom období marec- máj, v jesennom období september- november.

 

ZEMNÝ BAL NEROZOBERAŤ!!!!! 

 

 

Čučoriedka BERRYBUX® má príznačný názov, ktorý je odvodený od známej odrody kompaktného živého plota, ktorý krášli nejednu kráľovskú záhradu – Buxwood. Na prvý pohľad je na nerozpoznanie od tejto rastliny, avšak jeden zásadný rozdiel tam je – nespočítateľné množstvo chutných čučoriedok. Úroda je neskutočná – podľa minuloročného testu certifikovaného pestovateľa malá rastlina v 6L kvetináči dokáže priniesť úrodu 1 200 čučoriedok! Takže môžeme hrdo tvrdiť, že táto rastlina nie je iba výrazne dekoratívna, ale aj prináša veľa zdravých plodov.

O dekoratívnosti rastliny nie je pochýb – na jar vám bude zdobiť balkóny či terasy množstvom čerstvo zelených lístkov posiatych bielymi kalíškovitými kvetinkami, v lete máte nespočítateľné množstvo čerstvých tmavofialových čučoriedok a na jeseň sa jej listy vyfarbujú do nádherne rubínovo červenej farby. Dorastá do výšky 60cm a plodí menšie až stredne veľké čučoriedky s výraznou chuťou.

Ďalšou výhodou BERRYBUXu®  je, že je úplne samoopelivá, a tak nepotrebujete ďalšiu rastlinu na to, aby ste si zabezpečili bohatý zber.

Plody je najlepšie konzumovať v čerstvom stave najmä pre vysoký obsah pektínu, vitamínu C a minerálnych solí. Čučoriedky priaznivo pôsobia pri tráviacich ťažkostiach, liečbe srdcových a cievnych ochorení, chorôb očí a rakoviny. Jeden pohár čučoriedok predstavuje dennú dávku vitamínu C pre dospelého človeka. Čučoriedky si vyžadujú kyslú vzdušnú dostatočne vlhkú pôdu, ale zároveň dobre priepustnú.

Optimálne podmienky čučoriedke zabezpečíme, ak pôdu pri výsadbe zmiešame s kôrou alebo ihličím a substrátom určeným pre kyslomilné rastliny. Tým dosiahneme to, že pôda bude mať optimálne pH 4,5 – 5,5 a zároveň bude ľahká, vzdušná a priepustná. Rastliny odporúčame pri výsadbe obsypať mulčovacou kôrou, aby sme zabránili nadmernému vysychaniu pôdy a rastu buriny. Dlhodobé, nadmerné sucho môže spôsobiť zmenšovanie plodov. Čučoriedky obľubujú slnečné stanovisko, chránené proti vetru. Nadmerne plodiace rastliny môžeme zviazať a upevniť, aby sa konáre nezlomili pod váhou plodov. Sú síce samoopelivé, ale pre lepšiu úrodnosť sa odporúča vysádzať vedľa seba aspoň 2 rastliny rôzneho druhu. Túto čučoriedku je vhodné strihať po zbere do ľubovoľného tvaru.