Image
Image

Čučoriedka kanadská neskorá ´OZARK BLUE´ 40-50cm, kont. 3L.

12,45 s DPH

Cena bez DPH: 10,38
Kvetináč: 3L
Stanovisko:
  • Polotieň icon
  • Slnko icon
Obj. čislo: 163945-1
Dostupnosť: Nie je na sklade

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba:
Kvitnutie:
Zber:

Popis

Úžasne chutná odroda čučoriedky dozrievajúca na konci sezóny je ideálnym typom čučoriedky na predĺženie času zberu odrody

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Vaccinium corymbosum

Kvetináč

3L

Mrazuvzdornosť

-34°C

Doba kvitnutia

Apríl, Máj

Farba kvetu
Zber

August, September

Stanovisko

Polotieň, Slnko

Pôda

vlhká, priepustná, kyslá

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október, November

Výška dospelej rastliny

100-150 cm

Charakteristika a pestovanie

Čučoriedka kanadská neskorá ´OZARK BLUE´ plodí veľké bobuľky sýto svetlomodrej farby. Prednosťou tejto odrody je hojná úroda, ktorá však vyžaduje kyslú pôdu bohatú na živiny. Najviac sa jej bude dariť na slnku. Napriek tomu, že je samoopelivá, hojnejšej úrody dosiahnete v prípade, že vysadíte pri seba 2 rastliny čučoriedky. Nebojte sa vysadiť pri seba 2 rozličné druhy, ktoré kvitnú v rovnakom čase. Táto odroda je vhodná i na výsadbu v črepníku.

Plody je najlepšie konzumovať v čerstvom stave najmä pre vysoký obsah pektínu, vitamínu C a minerálnych solí. Čučoriedky priaznivo pôsobia pri tráviacich ťažkostiach, liečbe srdcových a cievnych ochorení, chorôb očí a rakoviny. Jeden pohár čučoriedok predstavuje dennú dávku vitamínu C pre dospelého človeka.

Čučoriedky si vyžadujú kyslú vzdušnú dostatočne vlhkú pôdu, ale zároveň dobre priepustnú. Optimálne podmienky im zabezpečíme, ak pôdu pri výsadbe zmiešame s kôrou alebo ihličím a substrátom určeným pre kyslomilné rastliny. Tým dosiahneme to, že pôda bude mať optimálne pH 3,5 – 4,5 a zároveň bude ľahká, vzdušná a priepustná. Rastliny odporúčame pri výsadbe obsypať mulčovacou kôrou, aby sme zabránili nadmernému vysychaniu pôdy a rastu buriny. Dlhodobé, nadmerné sucho môže spôsobiť zmenšovanie plodov. Čučoriedky obľubujú slnečné stanovisko, chránené proti vetru. Nadmerne plodiace rastliny môžeme zviazať a upevniť, aby sa konáre nezlomili pod váhou plodov. Sú síce samoopelivé, ale pre lepšiu úrodnosť sa odporúča vysádzať vedľa seba aspoň 2 rastliny rôzneho druhu. Striháme ich na začiatku vegetácie, po skončení mrazov.