Skorá odroda čučoriedky s chutnými sladkými plodmi rastúcimi v trsoch.
Northland je mrazuodolný, kompaktný krík prirodzene rastúci do guľovitého tvaru. Má oválne, strednezelené listy, ktoré sa na jeseň sfarbujú do zlatej, oranžovej, červenej a purpurovej farby. V neskorej jari sa jemné biele kalíškovité kvety začínajú premieňať na stredne veľké čučoriedky, ktoré dozrievajú v prvých letných mesiacoch. Tento krík je však atraktívny svojim vzhľadom i v zime, pretože po opadaní listov sa odkryjú červenkasté konáre.
Čučoriedka na kmienku sa perfektne hodí do malých záhrad, nerobí jej však problém i pestovanie v kvetináči, a tak si môžete dopriať čerstvé čučoriedky i na terase či balkóne.
Plody je najlepšie konzumovať v čerstvom stave najmä pre vysoký obsah pektínu, vitamínu C a minerálnych solí. Čučoriedky priaznivo pôsobia pri tráviacich ťažkostiach, liečbe srdcových a cievnych ochorení, chorôb očí a rakoviny. Jeden pohár čučoriedok predstavuje dennú dávku vitamínu C pre dospelého človeka. Čučoriedky si vyžadujú kyslú vzdušnú dostatočne vlhkú pôdu, ale zároveň dobre priepustnú. Optimálne podmienky im zabezpečíme, ak pôdu pri výsadbe zmiešame s kôrou alebo ihličím a substrátom určeným pre kyslomilné rastliny. Tým dosiahneme to, že pôda bude mať optimálne pH 3,5 – 4,5 a zároveň bude ľahká, vzdušná a priepustná.
Rastliny odporúčame pri výsadbe obsypať mulčovacou kôrou, aby sme zabránili nadmernému vysychaniu pôdy a rastu buriny. Dlhodobé, nadmerné sucho môže spôsobiť zmenšovanie plodov. Čučoriedky obľubujú slnečné stanovisko, chránené proti vetru. Nadmerne plodiace rastliny môžeme zviazať a upevniť, aby sa konáre nezlomili pod váhou plodov. Sú síce samoopelivé, ale pre lepšiu úrodnosť sa odporúča vysádzať vedľa seba aspoň 2 rastliny rôzneho druhu. Striháme ich na začiatku vegetácie, po skončení mrazov.