Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Čučoriedka kanadská ´NORTHLAND´ kmienok 50-70cm, 5L

49,80 s DPH

Cena bez DPH: 41,50
Kvetináč: 5L
Stanovisko:
  • Slnko icon
Obj. čislo: 163942
Dostupnosť: Nie je na sklade

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba:
Kvitnutie:
Zber:

Popis

Vysoko úrodná veľkoplodá čučoriedka na kmienku. Sýtomodré plody rastú v strapcoch a majú sladkú, plnú chuť.

Obrázky v galérií sú skutočné predajné kusy – aktuálne bohato obrašené plodmi

 

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Vaccinium corymbosum

Kvetináč

5L

Mrazuvzdornosť

-34°C

Doba kvitnutia

Máj, Jún

Farba kvetu
Zber

Júl, August

Stanovisko

Slnko

Pôda

vlhká, priepustná, kyslá

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október

Charakteristika a pestovanie

Skorá odroda čučoriedky s chutnými sladkými plodmi rastúcimi v trsoch. Odrodu Northland predávame bohato obrašenú plodmi na kmienku vo výške 50 až 70cm.

Northland je mrazuodolný, kompaktný krík prirodzene rastúci do guľovitého tvaru. Má oválne, strednezelené listy, ktoré sa na jeseň sfarbujú do zlatej, oranžovej, červenej a purpurovej farby. V neskorej jari sa jemné biele kalíškovité kvety začúnajú premieňať na stredne veľké čučoriedky, ktoré dozrievajú v prvých letných mesiacoch. Tento krík je však atraktívny svojim vzhľadom i v zime, pretože po opadaní listov sa odkryjú červenkasté konáre.

Čučoriedka na kmienku sa perfektne hodí do malých záhrad, nerobí jej však problém i pestovanie v kvetináči, a tak si môžete dopriať čerstvé čučoriedky i na terase či balkóne.

Plody je najlepšie konzumovať v čerstvom stave najmä pre vysoký obsah pektínu, vitamínu C a minerálnych solí. Čučoriedky priaznivo pôsobia pri tráviacich ťažkostiach, liečbe srdcových a cievnych ochorení, chorôb očí a rakoviny. Jeden pohár čučoriedok predstavuje dennú dávku vitamínu C pre dospelého človeka.Čučoriedky si vyžadujú kyslú vzdušnú dostatočne vlhkú pôdu, ale zároveň dobre priepustnú. Optimálne podmienky im zabezpečíme, ak pôdu pri výsadbe zmiešame s kôrou alebo ihličím a substrátom určeným pre kyslomilné rastliny. Tým dosiahneme to, že pôda bude mať optimálne pH 3,5 – 4,5 a zároveň bude ľahká, vzdušná a priepustná.

Rastliny odporúčame pri výsadbe obsypať mulčovacou kôrou, aby sme zabránili nadmernému vysychaniu pôdy a rastu buriny. Dlhodobé, nadmerné sucho môže spôsobiť zmenšovanie plodov. Čučoriedky obľubujú slnečné stanovisko, chránené proti vetru. Nadmerne plodiace rastliny môžeme zviazať a upevniť, aby sa konáre nezlomili pod váhou plodov. Sú síce samoopelivé, ale pre lepšiu úrodnosť sa odporúča vysádzať vedľa seba aspoň 2 rastliny rôzneho druhu. Striháme ich na začiatku vegetácie, po skončení mrazov.

Odporúčame zakúpiť