Image
Image

Čučoriedka kanadská stredne skorá ´BLUEGOLD´ 50-60cm, kont. 4L

14,90 s DPH

Cena bez DPH: 12,42
Kvetináč: 4L
Stanovisko:
  • Polotieň icon
  • Slnko icon
Obj. čislo: 163944-1
Dostupnosť: Na sklade
+ -

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Kvitnutie:
Zber:

Popis

Vysoko úrodná odroda vhodná na pestovanie v záhrade – hustá a vysoká už v predajnej veľkosti

 

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Vaccinium corymbosum

Kvetináč

4L

Mrazuvzdornosť

-34°C

Doba kvitnutia

Máj

Zber

Júl, August

Stanovisko

Polotieň, Slnko

Pôda

vlhká, priepustná, kyslá

Výška

1,2-1,5m

Charakteristika a pestovanie

Čučoriedka kanadská stredne skorá ´BLUEGOLD´ plodí stredne veľké bobuľky výrazne modrej farby. Veľkým plusom tejto odrody je, že po zbere majú plody dlhú trvácnosť, a tým sa výrazne predlžuje doba skladovania až na niekoľko týždňov.  Bluegold nie je náročná na pestovanie a s prísunom dostatočne kyslej pôdy vám na záhrade porastie ako z vody.

Plody je najlepšie konzumovať v čerstvom stave najmä pre vysoký obsah pektínu, vitamínu C a minerálnych solí. Čučoriedky priaznivo pôsobia pri tráviacich ťažkostiach, liečbe srdcových a cievnych ochorení, chorôb očí a rakoviny. Jeden pohár čučoriedok predstavuje dennú dávku vitamínu C pre dospelého človeka.

Čučoriedky si vyžadujú kyslú vzdušnú dostatočne vlhkú pôdu, ale zároveň dobre priepustnú. Optimálne podmienky im zabezpečíme, ak pôdu pri výsadbe zmiešame s kôrou alebo ihličím a substrátom určeným pre kyslomilné rastliny. Tým dosiahneme to, že pôda bude mať optimálne pH 3,5 – 4,5 a zároveň bude ľahká, vzdušná a priepustná. Rastliny odporúčame pri výsadbe obsypať mulčovacou kôrou, aby sme zabránili nadmernému vysychaniu pôdy a rastu buriny. Dlhodobé, nadmerné sucho môže spôsobiť zmenšovanie plodov. Čučoriedky obľubujú slnečné stanovisko, chránené proti vetru. Nadmerne plodiace rastliny môžeme zviazať a upevniť, aby sa konáre nezlomili pod váhou plodov. Sú síce samoopelivé, ale pre lepšiu úrodnosť sa odporúča vysádzať vedľa seba aspoň 2 rastliny rôzneho druhu. Striháme ich na začiatku vegetácie, po skončení mrazov.