Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Čučoriedka ´Lucky Berry®´ 40cm+

25,50 s DPH

Cena bez DPH: 21,25
Kvetináč: 5L
Obj. čislo: 17700
Dostupnosť: Nie je na sklade

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba:
Kvitnutie:
Zber:

Popis

Dychberúco krásny hustý krík so skutočne veľmi veľkým množstvom kvetov – Lucky Berry® čučoriedka rodiaca 4 mesiace v roku je ten pravý krík práve pre vás – počas roka vás bude tešiť svojim pekným kompaktným vzrastom a zaujímavým sfarbením listov a v lete a na jeseň svojou bohatou úrodou.

Predajná veľkosť čučoriedok je 40cm na výšku i šírku a sú vo veľkých 5L kvetináčoch.

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Vaccinium

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október

Doba kvitnutia

Máj, Jún, Júl, August, September

Farba kvetu
Zber

Júl, August, September, Október

Výška dospelej rastliny

100cm

Kvetináč

5L

Charakteristika a pestovanie

Chránená známka Lucky Berry® nie je iba hocijaké označenie ovocieplodiacich rastlín. Jedná sa o výnimočne husté, bohato kvitnúce a skutočne krásne rastliny. Okrem čučoriedky teraz máme v ponuke aj Lucky Berry® jahody, ktoré sa ťahajú na bambusovej mriežke až do výšky 120cm.

Čučoriedka je malé ovocie s veľkým efektom. Priaznivé účinky čučoriedok na zdravie hádam ani nemusíme opisovať. Lucky Berry® čučoriedka nie len že chutí výborne, ale teraz si ju môžete na rozdiel od bežných odrôd čučoriedok dopriať až 4 mesiace v roku – pretože plodí kontinuálne od júla do októbra.
Kvitne bielymi kalichovitými kvetmi. Ovocie je v tvare slzy a má 5 až 8 mm. Nové prírastky listov sú sfarbené do červených odtieňov a časom sa zelenajú do živozelenej až tmavozelenej farby. Krík je prirodzene hustý a rastie kompaktne. Dorastá do výšky i šírky 1 metra.
Ideálne sa hodí nie len do záhrad, ale aj do črepníkov na terasy či balkóny, a tak nepotrebujete vlastnú záhradu, aby ste si mohli dopriať vlastné čerstvé ovocie.

Zabudnite na drahé ovocie, ktoré prešlo mnohými postrekmi a rukami rôznych ľudí, kým sa dostalo k vám domov. V súčasnosti jedna malá vanička 100g čučoriedok, ktorá precestovala pol sveta a dozrievala v lodných kontajneroch či skladoch, stojí približne 2€. Grátis k nej máte i plastový obal, ktorý iba prispieva k zahlťovaniu zeme odpadom. Myslite na seba a na vlastnú rodinu, doprajte si luxus čerstvých a zdravých potravín, ktoré sa nedotkli pesticídov. Jedlo lieči telo i dušu, to my záhradníci dobre vieme 🙂

Plody je najlepšie konzumovať v čerstvom stave najmä pre vysoký obsah pektínu, vitamínu C a minerálnych solí. Čučoriedky priaznivo pôsobia pri tráviacich ťažkostiach, liečbe srdcových a cievnych ochorení, chorôb očí a rakoviny. Jeden pohár čučoriedok predstavuje dennú dávku vitamínu C pre dospelého človeka.

Čučoriedky si vyžadujú kyslú vzdušnú dostatočne vlhkú pôdu, ale zároveň dobre priepustnú. Optimálne podmienky čučoriedke zabezpečíme, ak pôdu pri výsadbe zmiešame s kôrou alebo ihličím a substrátom určeným pre kyslomilné rastliny. Tým dosiahneme to, že pôda bude mať optimálne pH 3,5 – 4,5 a zároveň bude ľahká, vzdušná a priepustná. Rastliny odporúčame pri výsadbe obsypať mulčovacou kôrou, aby sme zabránili nadmernému vysychaniu pôdy a rastu buriny. Dlhodobé, nadmerné sucho môže spôsobiť zmenšovanie plodov. Čučoriedky obľubujú slnečné stanovisko, chránené proti vetru. Nadmerne plodiace rastliny môžeme zviazať a upevniť, aby sa konáre nezlomili pod váhou plodov. Striháme ich na začiatku vegetácie, po skončení mrazov.

Vybrané z kategórie