Image
Image
Image
Image

Céder himalájsky ´FEELIN´ BLUE´ kmienok 40 cm, kont. 5L

44,28 s DPH

Cena bez DPH: 36,90
Kvetináč: 5L
Stanovisko:
  • Slnko icon
Obj. čislo: 17101
Dostupnosť: Nie je na sklade

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba:

Popis

Krány nízky céder s nádhernými výrazne striebristo modrozelenými ihlicami špetený na 40 cm kmienku

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Cedrus deodara

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október, November

Mrazuvzdornosť

– 28°C

Pôda

mierne kyslá

Stanovisko

Slnko

Intenzita rastu

stredne rýchlo rastúci

Kvetináč

5L

Charakteristika a pestovanie

Cédre sú majestátne stromy, ktoré nás uchvátili svojou nepravidelnou stavbou širokých korún najmä v južnejších štátoch pod Alpami. Existujú 4 základné druhy, z ktorých nejmrazuvzdornější pre naše podnebie sú atlantský céder (modrozelený) a libanonský céder (zelený) a rôzne kultivary himalájskeho cédru.

´Feelin‘ Blue´ je jedna z najspoľahlivejších odrôd himalájskeho cédru, ako sme doteraz pestovali. Pochádza z Holandska a vyznačuje sa výrazne modrozelenými ihlicami a prízemným rastom. Pôvodne sa jednalo o pôdokryvnú rastlinu, ktorú pestovatelia často vyväzovali k opore (k bambusovej tyči) o rôznej výške, aby z nej vymodelovali klasický tvar cédrového stromu. To sa naozaj darí a vzniká tak nepravý strom s malebne prevísajúcimi vetvami, ktoré akonáhle prestanú vyväzovať smerom nahor, začnú prepadať dole a rastú ako vodopád striebristo modrozeleného, ​​neopadavého, pomerne dlhého ihličia.
Rastie stredne rýchlo, cca 30-40 cm za rok a jeho výška v prirodzenom habituse je okolo 20 cm, kdežto pri vyväzovaní je určená bodom ukončenia.

Na jar pred pučaním je ho možné tvarovať rezom. Má rád plné slnko a rozumne priepustnú pôdu. Táto odroda je veľmi odolná mrazom a vydrží až -27 ° C.

Vybrané z kategórie