Image
Image
Image
Image

Kryptoméria japonská ´SEKKAN´ 80cm, kont. 5L

19,90 s DPH

Cena bez DPH: 16,58
Kvetináč: 5L
Stanovisko:
  • Polotieň icon
  • Slnko icon
Obj. čislo: 64882
Dostupnosť: Nie je na sklade

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba:

Popis

Jedinečná odroda kryptomérie s výrazne žltými prírastkami rastúcich na tmavých vetvách počas celého roka

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Cryptomeria japonica

Kvetináč

5L

Mrazuvzdornosť

-27°C

Intenzita rastu

pomaly rastúci

Šírka v dospelom veku

2-3 m

Stanovisko

Polotieň, Slnko

Pôda

mierne vlhká, priepustná

Výška

3-7m

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október, November

Charakteristika a pestovanie

Sekkan Sugi je bez preháňania jedinečný ihličnan obľúbenej odrody kryptomérie. Je to stálozelený, nízky strom alebo vyšší ker, ktorý sa vyznačuje atraktívnou farbou nových prírastkov. Zatiaľ čo vnútro keru je tmavozelené, nové vetvičky má výrazne žltej farby a to nielen na jar, ale behom celého roku.

Ak Sekkan porastie rýchlo, tvorí pomerne vysoký, nie príliš široký strom – v tomto prípade odporúčame rez na jar po mrazoch, aby sa rozšíril. Minuloročné vetvy sa nebojte skrátiť o polovicu. V prípade, že vám v záhrade porastie pomaly, sama kryptoméria si vytvorí pomerne hustý vzrast a rez nebude nutný. Jej prirodzený tvar je pravidelne kužeľovitý, ale je ju možné tvarovať ako len vaše schopnosti a fantázia dokáže – i guľaté vyzerajú veľmi pekne.

V prípade, že hľadáte nižšiu, trpazličiu odrodu, ktorá krásne vynikne v menších záhradách, odporúčame našu Kryptomériu Twinkle Toes, ktorá vás svojím netradičným vzhľadom s výrazne sýtozelenými ihlicami určite nudiť nebude.

Kryproméria najlepšie porastie v hlbokých, výživných pôdach s rovnomernou vlhkosťou a miernou kyslosťou. Prevencia proti vysychaniu počas letných mesiacov je zamulčovanie najbližšieho priestoru v okolí rastliny. Miesto pre výsadbu volíme slnečné až mierne polotienisté. Počas vegetácie používame pomaly rozpustné hnojivá pre okrasné dreviny. Tento kultivar striháme iba v nutnosti, pretože by došlo k narušeniu pravidelného habitusu.

Vybrané z kategórie