Image
Image
Image
Image

Bršlen fortuneov ´GOLDY´ 15-20 cm, kont. 1L

8,99 s DPH

Cena bez DPH: 7,49
Kvetináč: 1L
Stanovisko:
  • Polotieň icon
  • Slnko icon
  • Tieň icon
Obj. čislo: 64988
Dostupnosť: Nie je na sklade

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba:

Popis

Goldy je zlatý bršlen, ktorý rozžiari každú záhradu, terasu či balkón. Vďaka jeho nízkeho vzrastu sa zmestí skutočne kdekoľvek a dodá nádherný kontrast pri výsadbe s inými, menej farebnými typmi rastlín.

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Euonymus fortunei

Kvetináč

1L

Mrazuvzdornosť

-21°C

Intenzita rastu

pomaly rastúci

Šírka v dospelom veku

30-60 cm

Pôda

mierne vlhká, priepustná

Stanovisko

Polotieň, Slnko, Tieň

Výška dospelej rastliny

30-60 cm

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október, November

Charakteristika a pestovanie

Bršleny sú vždyzelené kríky s výnimočnou vrúbkovanou korunou v nižšej výške. V južných krajinách a v štátoch s miernymi zimami sa tešia veľkej obľube. Základný druh má sýto zelené listy, kultivary sú pestrofarebné.

Goldy je zlatý husto rastúci bršlen, ktorý rozžiari každú záhradu, terasu či balkón. Zlatý je takmer celý, avšak spodok bršlena je sfarbený do tradične zelených odtieňov. Vďaka jeho nízkeho vzrastu sa zmestí skutočne kdekoľvek a dodá nádherný kontrast pri výsadbe s inými, menej farebnými typmi rastlín. Listy sú vajcovito, oválne, vyrastajúce na husto pozdĺž vetvičiek.

Bršleny sú nenáročné na pôdu. Najlepšie rastú v priepustnej záhradnej pôde a tolerujú prechodné sucho. Znášajú akékoľvek stanovisko, v úplnom tieni však bude intenzita sfarbenia nižšia. Veľmi vhodné je záveterné stanovisko, kde sú chránené pred silným vetrom a mrazom. V prvých rokoch po výsadbe je dobré ich namulčovať vrstvou kôry, aby sa pôda nevysúšala a zároveň sa tým zabezpečí lepšia ochrana pred extrémnymi mrazmi. Sú mrazuvzdorné do -21°C.

Vybrané z kategórie