Image
Image

Bršlen fortuneov ´SUNSPOT´ 20-25 cm, kont. 1,5L

9,00 s DPH

Cena bez DPH: 7,50
Kvetináč: 1L
Stanovisko:
  • Polotieň icon
  • Slnko icon
  • Tieň icon
Obj. čislo: 6499
Dostupnosť: Nie je na sklade

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba:

Popis

Sunspot je v doslovnom preklade slnečné miesto a na prvý pohľad je pochopiteľné, prečo tento bršlen nazvali práve tak. Zlatú farbu v strede listu dopĺňa svetlozelená, tiahnuca sa po okrajoch listov stredne veľkého kra.

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Euonymus fortunei

Kvetináč

1L

Mrazuvzdornosť

-21°C

Intenzita rastu

pomaly rastúci

Pôda

mierne vlhká, priepustná

Stanovisko

Polotieň, Slnko, Tieň

Výška dospelej rastliny

0,7-1,2m

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október, November

Charakteristika a pestovanie

Bršleny sú vždyzelené kríky s výnimočnou vrúbkovanou korunou v nižšej výške. V južných krajinách a v štátoch s miernymi zimami sa tešia veľkej obľube. Základný druh má sýto zelené listy, kultivary sú pestrofarebné.

Stálezelený bršlen so zaujímavo sfarbenými panašovanými listami. Majú zlatú farbu, ktorú dopĺňa svetlozelená, tiahnuca sa po okrajoch listov stredne veľkého kra, dorastajúceho do výšky približne 1,2 metra. Rastie viac do šírky ako do výšky a tak je ideálnou rastlinou na pokrytie väčších plôch. Rastie kompaktne. Listy sú vajcovité, oválne, kožovité, vyrastajúce na husto pozdĺž vetvičiek.

Bršleny sú nenáročné na pôdu. Najlepšie rastú v priepustnej záhradnej pôde a tolerujú prechodné sucho. Znášajú akékoľvek stanovisko, v úplnom tieni však bude intenzita sfarbenia nižšia. Veľmi vhodné je záveterné stanovisko, kde sú chránené pred silným vetrom a mrazom. V prvých rokoch po výsadbe je dobré ich namulčovať vrstvou kôry, aby sa pôda nevysúšala a zároveň sa tým zabezpečí lepšia ochrana pred extrémnymi mrazmi. Sú mrazuvzdorné do -21°C.

Vybrané z kategórie