Image
Image
Image
Image
Image
Image

Červienka Fraserova ´Chico®´ 10-15 cm, kont. 1,5L

11,99 s DPH

Cena bez DPH: 9,99
Kvetináč: 1,5L
Stanovisko:
  • Polotieň icon
  • Slnko icon
Obj. čislo: 1516
Dostupnosť: Nie je na sklade

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba:

Popis

Superzakrslá varianta Chico s vínovo červenými pílkovými listami.

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Photinia fraseri

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október, November

Mrazuvzdornosť

-21°C

Pôda

priepustná, humózna

Stanovisko

Polotieň, Slnko

Kvetináč

1,5L

Výška dospelej rastliny

30-40 cm

Šírka v dospelom veku

30-40 cm

Charakteristika a pestovanie

Extrémne zakrpatená varianta ´Chico´ bola vyšlachtená v holandskom Haarene. Vyšlachtil ju Bart van Roessel a krík získal roku 2018 striebornú medajlu na veltrhu novinek Plantarium. ´Chico´ je zatiaľ najmenšia červienka čo poznáme. Je sympatická tým, že už na prvý pohľad vyniknú jej listy vďaka výrazne pílkovitému okraju pripomínajúcemu ´Arbutus Unedo´. Neopadavé listy sú drobné, lesklé, široko elipsovité, bronzovo načervenalé pri rašení a tmavozelené po dozrievaní plodov, pričom na vrchu zostávajú vínovo červené po celú sezónu a na zimu naberú ešte o niečo červenší odtieň. Stonky sú výrazne vínovo červené po celý rok.
Habitus je vankúšový, hustý, pomerne vzpriamený, napriek tomu mladé vetvičky môžu mať tendenciu ovísať než sa zmohutnia.Hodí sa do malej záhrady alebo skalky vďaka svojej farebnosti a stálosti.

Rastie pomaly a je možné ho tvarovať rezom, najlepšie na jar po mrazoch. Ak si prajete obnoviť nové rašenie červených listov, môžete ju znova zostrihať na začiatku leta.

Má rada vlhké, nie zamokrené stanoviská a živnú zem. Vzhľadom na vysoký odpar vody z listov, odporúčame riadne zamulčovať prípadne v letných mesiacoch častejšie polievať. V zime, ak nemrzne a nie je zamrznutá zem, tiež zalievajte. Mrazuvzdorná do -18°C predpokladá sa však do -24°C.

Vybrané z kategórie