Image
Image
Image
Image
Image
Image

Červienka Fraserova ´LOUISE´ 30-40 cm, kont. 2L

14,89 s DPH

Cena bez DPH: 12,41
Kvetináč: 2L
Stanovisko:
  • Polotieň icon
  • Slnko icon
Obj. čislo: 67381
Dostupnosť: Nie je na sklade

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Kvitnutie:

Popis

Nádherný živý plot s bordovo-ružovými výhonmi či krík hýriaci viacerými farbami je to, čo vám chýbalo, aby ste vyčarili skutočne kráľovskú záhradu

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Photinia fraseri

Kvetináč

2L

Mrazuvzdornosť

-21°C

Doba kvitnutia

Apríl, Máj

Farba kvetu

krémová

Šírka v dospelom veku

1-2 m

Pôda

priepustná, humózna

Stanovisko

Polotieň, Slnko

Výška dospelej rastliny

2-4 m

Intenzita rastu

rýchlo rastúci

Charakteristika a pestovanie

Photinia fraseri Louise má krásny tvar a nezvyčajnú farbu. Listy sú zelené, vrúbľované krémovou farbou. Nový výhony nesú atraktívny mic ružovej a bordovej. Táto krásna červienka prinesie farby do vašej záhrady počas celhého roka. Jej konáre sú vzpriamené. Neopadavý krík rastie husto a kompaktne, a tak sa hodí i ako živý plot do záhrad.

U nás sa jej najlepšie darí na chránenom stanovisku. Je ju vhodné vysadiť vedľa iných stále zelených kríkov či stromov so sýtozelenými listami, aby dobre vynikol farebný kontrast.Rastie rýchlo a kompaktne, takže ak vám po neobvykle tuhej zime omrzne, nebojte sa ju poriadne zostrihnúť,  potom vyraší znovu a ešte hustejšie. Rez robte na jar po mrazoch – v marci až v apríly. Má rada vlhké, nie zamokrené stanoviská a živnú zem. Vzhľadom na vysoký odpar vody z listov, odporúčame riadne zamulčovať prípadne v letných mesiacoch častejšie polievať. V zime pokiaľ nie je zem zmrazená polievajte. Mrazuvzdorná do -21°C, s ochranou o niekoľko stupňov viac.

Vybrané z kategórie