Image
Image

Hebe krušpánolisté kont. 0,5L

3,92 s DPH

Cena bez DPH: 3,27
Kvetináč: 0,5L
Stanovisko:
  • Polotieň icon
  • Slnko icon
Obj. čislo: 16489
Dostupnosť: Nie je na sklade

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba:
Kvitnutie:

Popis

Hebe krušpánolisté nesie príznačný názov kvôli vzhľadu svojich listov, ktoré sa nápadne podobajú na listy krušpánu. Je to stredenevysoké Hebe, ktoré kvitne na júni nádhernými latami bielych kvetov.

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Hebe buxifolia

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október

Doba kvitnutia

Jún

Farba kvetu
Kvetináč

0,5L

Mrazuvzdornosť

-23°C

Pôda

kyslá, priepustná, vlhká

Šírka v dospelom veku

50-100 cm

Výška dospelej rastliny

50-100 cm

Stanovisko

Polotieň, Slnko

Charakteristika a pestovanie

Hebe krušpánolisté nesie príznačný názov kvôli vzhľadu svojich listov, ktoré sa nápadne podobajú na listy krušpánu. Je to stredenevysoké Hebe, ktoré kvitne na júni nádhernými latami bielych kvetov. Rastie kompaktne vďaka hustorastúcim jemným vetvičkám s malými listami. Nízke odrodz Hebe zvyknú mať pomalý rast, avšak Hebe krušpánolisté rastie rýchlejšie ako iné nízke odrody a dorastá do výšky a šírky až jedného metra.

Hebe krušpánolisté v našich končinách pri správnom zazimovaní nevymŕza, a tak si ho môžete bez problémov vysadiť do záhrady, kde dokáže prezimovat do teploty -23°C. Dobre sa tvaruje strihom na jar.

Hebe odporúčame zazimovať v suchej chladnej miestnosti pri nízkych teplotách alebo vysádzať na chránené stanovisko. Preferuje priame slnko alebo polotieň. Pôdu odporúčame dobre odvodnenú, nie príliš humóznu, neutrálnu, ktorá by nemala vysychať. Nezabudnite pri tom na mulčovaciu kôru. V prípade vysadeniu v záhrade odporúčame zazimovať ochrannou fóliou alebo sieťovkou.