Image
Image

Hebe tučnolisté ´SUTHERLANDII´ 10-15 cm, kont. 0,5L

3,92 s DPH

Cena bez DPH: 3,27
Kvetináč: 0,5L
Stanovisko:
  • Polotieň icon
  • Slnko icon
Obj. čislo: 16488
Dostupnosť: Nie je na sklade

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba:
Kvitnutie:

Popis

Odolné Hebe tučnolisté bez problémov vydrží mrazy do -23°C a skrášli tak záhradu každému milovníkovi týchto krásnych rastlín s plnými pevnými listami modrozelenej farby. Kvitne krásnymi jedinečnými bielymi kvetmi

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Hebe

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október

Doba kvitnutia

Jún

Farba kvetu
Kvetináč

0,5L

Mrazuvzdornosť

-23°C

Pôda

kyslá, priepustná, vlhká

Šírka v dospelom veku

50-60cm

Výška dospelej rastliny

20-40cm

Stanovisko

Polotieň, Slnko

Charakteristika a pestovanie

Hebe tučnolisté ´SUTHERLANDII´ je stálo zelená drevina, ktorá kvitne jedinečnými bielymi kvetmi v júni. Kvety rašia na červenohnedých stonkách. Jeho listy sú  modrozelenej až tyrkysovej farby. Hebe tučnolisté v našich končinách pri správnom zazimovaní nevymŕza, a tak si ho môžete bez problémov vysadiť do záhrady, kde dokáže prezimovat do teploty -23°C.Southerlandii je nízka odroda, ktorá dorastá do maximálnej výšky 40cm. Rastie husto a kompaktne. Túto odrodu Hebe odporúčame vysádzať ako doplnok k iným rastlinám alebo ako pôdopokryvnú rastlinu.

Hebe odporúčame zazimovať v suchej chladnej miestnosti pri nízkych teplotách alebo vysádzať na chránené stanovisko. Preferuje priame slnko alebo polotieň. Pôdu odporúčame dobre odvodnenú, nie príliš humóznu, neutrálnu, ktorá by nemala vysychať. Nezabudnite pri tom na mulčovaciu kôru. V prípade vysadeniu v záhrade odporúčame zazimovať ochrannou fóliou alebo sieťovkou.