Image
Image
Image
Image

Magnólia veľkokvetá ‚FERRUGINEA‘ 60-70cm

49,89 s DPH

Cena bez DPH: 41,58
Kvetináč: 10L
Stanovisko:
  • Slnko icon
Obj. čislo: 65641
Dostupnosť: Nie je na sklade

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Kvitnutie:

Popis

Neskutočne veľké smotanovo biele kvety stálezelenej magnólie vám prevoňajú celú záhradu a budú ju zkrášľovať počas celého leta až do skorej jesene

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Magnolia grandiflora

Kvetináč

10L

Mrazuvzdornosť

-23°C

Doba kvitnutia

Jún, Júl, August

Farba kvetu
Šírka v dospelom veku

2-3 m

Intenzita rastu

stredne rastúci

Stanovisko

Slnko

Pôda

humózna, mierne kyslá, priepustná – vlhká

Výška dospelej rastliny

4-8 m

Charakteristika a pestovanie

Magnólie velkokvětá Ferruginea má skutočne veľké 24-26cm široké, smotanovo biele a došičoka otvorené kvety, ktorých vôňa láka každého milovníka sladkých vôní s prímesov citrusov. Vôňa sa najviac nesie v neskoré leto poobedie a navečer, a tak vám dokáže vyčarovať skutočne rozprávkový zážitok na terase či v záhrade. Každý kvet vydrží iba jeden či dva dni, no v zápätí sa otvorí druhí, takže vydrží postupne kvitnúť od júna až do septembra. Čím je rastlina staršia a silnejšia, tým viac sa skracuje čas medzi kvitnutím jednotlivých kvetov.

Neopadavé listy sú taktiež veľké, dlhé15-18cm a široké 8-10cm. Sú elipsovitého tvaru, ľahko zvlnené, kožovité, tmavozelené a veľmi lesklé. Ich spodok zdobí typický hrdzavý semiš, ktorý rastlinu chráni pred vysúšaním hlavne v zime. Mladé listy majú tehlovočervený nádych. Rastie stredne rýchlo, prirodzene sa bohato vetví a vytvára krásne, zaoblené koruny či široko oválne veľké kry. Nie je ju potrebné strihať. Kvety sa nachádzajú na vrcholoch minuloročných vetví, preto akýkoľvek rez zamedzí kvitnutiu na jednu sezónu. Ak ju však musíte ostrihať, tak najlepšie je v apríly.

Ideálne miesto pre jej rast je v zimnom tieni, ale na plnom letnom slnku. Pokiaľ ju vysadíme do dobrej pôdy zvládne aj zimné oslnenie. Zem potrebuje kyslú, veľmi úrodnú, vlhkú ale nie mokrú, priepustnú. Starším rastlinám vyhovuje íl, z ktorého pomalým prerastaním čerpajú živiny. Koreňmi sa široko rozrastá načo treba myslieť pri výbere stanovišťa. Bez ochrany je mrazuvzdorná do -24°C, s ochranou a na dobrom stanovišti vydrží krátkodobo aj mráz až do -28°C. Pri dlhotrvajúcich alebo extrémnych mrazoch ju môžete zakryť bielou netkanou textíliou a to len na čas nevyhnutne potrebný, čím obmedzíte odpar vody z listov a všetky listy jej zostanú krásne.

Vybrané z kategórie