Image
Image

Magnólia veľkokvetá ´LITTLE GEM´ 40-50cm, kont. 5L

56,00 s DPH

Cena bez DPH: 46,67
Kvetináč: 5L
Stanovisko:
  • Polotieň icon
  • Slnko icon
Obj. čislo: 150756
Dostupnosť: Na sklade
+ -

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba:
Kvitnutie:

Popis

Stálo zelená magnólia aj do menších záhrad.

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Magnolia grandiflora

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október

Doba kvitnutia

Jún, Júl, August, September

Farba kvetu

biela, krémová

Kvetináč

5L

Mrazuvzdornosť

-24°C

Pôda

mierne kyslá, priepustná, humózna

Výška dospelej rastliny

2-4 m

Stanovisko

Polotieň, Slnko

Šírka v dospelom veku

1,5-2,5m

Charakteristika a pestovanie

Magnólia veľkokvetá ´LITTLE GEM´ dorastá do výšky 2-4 metre. Rastie do pyramidálneho tvaru. Ročné prírastky sú maximálne 30 centimetrov. Má menšie listy ako klasické magnólie veľkokveté, ale za to ich je oveľa viac. Kvety sú krémovo biele, menšie ale zato omnoho viac na rastline. Kvitnúť začína začiatkom leta a kvitne až do posledných teplých jesenných dní. Kvety majú sladkú, citrónovú vôňu. Každý kvet vydrží jeden až na dni, zároveň sa otvárajú ďalšie.

Strih sa neodporúča, aby ste neprišli o zárodky budúcoročných kvetov. Ak však musíte, najlepšie je ju strihať hneď po odkvitnutí. Jarný rez podporí vetvenie, ale prídete o niektoré púpätká na vrcholoch minuloročných vetví. Odporúčame hnojiť dobrou dávkou kvalitného, vo vode rozpustného hnojiva.

Ideálne miesto pre jej rast je v zimnom tieni, ale na plnom letnom slnku. Pokiaľ ju vysadíme do dobrej pôdy zvládne aj zimné oslnenie. Zem potrebuje kyslú, veľmi úrodnú, vlhkú ale nie mokrú, priepustnú. Starším rastlinám vyhovuje íl, z ktorého pomalým prerastaním čerpajú živiny. Bez ochrany je mrazuvzdorná do -24°C, s ochranou a na dobrom stanovišti vydrží krátkodobo aj mráz až do -28°C. Pri dlhotrvajúcich alebo extrémnych mrazoch ju môžete zakryť bielou netkanou textíliou a to len na čas nevyhnutne potrebný, čím obmedzíte odpar vody z listov a všetky listy jej zostanú krásne.