Image
Image
Image
Image
Image
Image

Magnólia veľkokvetá ´PURPAN´ 60-80cm

49,59 s DPH

Cena bez DPH: 41,33
Kvetináč: 6L
Stanovisko:
  • Polotieň icon
  • Slnko icon
Obj. čislo: 1507
Dostupnosť: Nie je na sklade

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba:
Kvitnutie:

Popis

Voňavé až 25cm veľké kvety sú ozdobou stálozelenej magnólie veľkokvetej a cez leto vám krásne prevoňajú záhradu sladkou, citrusovou vôňou

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Magnolia grandiflora

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október

Doba kvitnutia

August, September

Farba kvetu
Kvetináč

6L

Mrazuvzdornosť

-24°C

Pôda

mierne kyslá, priepustná, humózna

Výška dospelej rastliny

8-10m

Stanovisko

Polotieň, Slnko

Šírka v dospelom veku

3-4m

Charakteristika a pestovanie

Purpan® je najrýchlejšie rastúca stálezelená magnólia zo všetkých známych druhov. Pôvodná rastlina bola vysadená v roku 1735 v Toulouse vo Francúzsku a stále žije. V našom podnebí dorastá vo výšky 10-12m. Má tmavozelené, stredne veľké, lesklé listy s hrdzavým semišom na spodku a s ľahko zvlnenými okrajmi. Sú pevné a kožovité, avšak  sú trochu tenšie než u základného druhu a na ostatných odrodách ako je napríklad stálezelená Magnólia Ferruginea, ktorá má taktiež masívne veľké nádherné kvety a kvitne už od skorého júna.

V júni sa otvárajú kvety Magnólie Purpan aj na mladých rastlinách – kvitne už vo veku približne 4 rokov ako semenáč. Kvitne bohato a pravidelne po celé leto veľkými kvetmi o priemere 20-24 cm so silnou, sladkou, citrusovou vôňou. Strih sa neodporúča, aby ste neprišli o zárodky budúcoročných kvetov. Ak však musíte, najlepšie je ju strihať hneď po odkvitnutí. Jarný rez podporí vetvenie, ale prídete o niektoré púpätká na vrcholoch minuloročných vetví. Odporúčame hnojiť dobrou dávkou kvalitného, vo vode rozpustného hnojiva.

Ideálne miesto pre jej rast je v zimnom tieni, ale na plnom letnom slnku. Pokiaľ ju vysadíme do dobrej pôdy zvládne aj zimné oslnenie. Zem potrebuje kyslú, veľmi úrodnú, vlhkú ale nie mokrú, priepustnú. Starším rastlinám vyhovuje íl, z ktorého pomalým prerastaním čerpajú živiny. Koreňmi sa široko rozrastá načo treba myslieť pri výbere stanovišťa. Bez ochrany je mrazuvzdorná do -24°C, s ochranou a na dobrom stanovišti vydrží krátkodobo aj mráz až do -28°C. Pri dlhotrvajúcich alebo extrémnych mrazoch ju môžete zakryť bielou netkanou textíliou a to len na čas nevyhnutne potrebný, čím obmedzíte odpar vody z listov a všetky listy jej zostanú krásne.

Vybrané z kategórie