Image
Image
Image
Image

Pieris japonský ‚MOUNTAIN FIRE‘ 40-50cm, kont. 3L

11,90 s DPH

Cena bez DPH: 9,92
Kvetináč: 3L
Stanovisko:
  • Polotieň icon
  • Slnko icon
Obj. čislo: 150667
Dostupnosť: Na sklade
+ -

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba:
Kvitnutie:

Popis

Pieris Mountain Fire je kompaktný vresovitý ker, ktorý zdobia čerstvé červené listy pokrývajúce tmavozelený porast. Biele kvety su zvončekovitého tvaru a kvitnú už od skorej jari

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Pieris japonica

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október, November

Doba kvitnutia

Marec, Apríl

Farba kvetu

purpurová

Kvetináč

3L

Mrazuvzdornosť

-27°C

Stanovisko

Polotieň, Slnko

Šírka v dospelom veku

0,5-1m

Výška dospelej rastliny

0,5-1 m

Pôda

priepustná, ľahká

Charakteristika a pestovanie

Pieris Mountain Fire je kompaktný vresovitý ker, ktorý zdobia čerstvé červené listy pokrývajúce tmavozelený porast. Biele kvety su zvončekovitého tvaru a kvitnú už od skorej jari. Kvety rastú usporiadané v prevažne vzpriamených strapcoch. Kvitne od konca marca a kvety na ňom vydržia približne mesiac. Príjemne sladko vonia.

Pieris japonský má podlhovasné neopadavé listy, ktoré sú zašpicatené, stredne zelené a lesklé. Rastie stredne pomaly a vytvára kompaktný ker, ktorý je rovnako vysoký ako široký. Každým rokom bohato kvitne. Strihať ho nie je potrebné, no v prípade, že chcete rastlinu tvarovať, odporúčame rez hneď po odkvitnutí, a teda najlepšie v apríly.

Pierisy sú vresovité rastliny, a tak sa s nimi musí zachádať pri výsadbe. Zem musí byť veľmi dobre pripravená, priepustná a ľahká, odporúčame zmiešať rašelinu s jemnou kôrovou drťou alebo s pilinami. V ťažkej semi sa mu dariť nebude, listy budú žltnúť a opadávať. Výsadbová jama nemusí byť hlboká, ale široká. Mrazuodolný do približne -27°C.