Image
Image
Image
Image

Rododendron ´PURPLE PILLOW´ 15-20cm, kont. 2L

10,00 s DPH

Cena bez DPH: 8,33
Kvetináč: 2L
Stanovisko:
  • Polotieň icon
  • Slnko icon
Obj. čislo: 16532
Dostupnosť: Nie je na sklade

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba:
Kvitnutie:

Popis

Hustý rododendrón s drobnými fialovými kvetmi.

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Kvetináč

2L

Botanický názov

Rhododendron

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október, November

Doba kvitnutia

Apríl, Máj

Farba kvetu

fialová

Intenzita rastu

pomaly rastúci

Mrazuvzdornosť

– 28°C

Pôda

vlhká, priepustná, kyslá

Stanovisko

Polotieň, Slnko

Výška dospelej rastliny

50cm

Šírka v dospelom veku

50-150 cm

Charakteristika a pestovanie

Rododendrony sú spoľahlivé, stálezelené kríky pochádzajúce z juhozápadnej Ázie, Himaláj, Severnej Ameriky a dokonca i z Európy. Nové odrody vznikali krížením voľne rastúcich druhov, pri čom sa neustále zdokonaľujú ich prednosti. V polovici 20.storočia bolo zaevidované cez 10 tisíc kultivarov a ich počet stále pribúda.

Rododendron Purple Pillow už podľa svojho názvu napovedá, že rastie vo forme veľkých, hustých vankúšov, ktoré sa hodia ako podsadba pod stromy či väčšie kry. Je vhodným výberom do malých záhrad, ktoré v apríly zafarbí výraznou fialovou farbou. Pre svoju dobrú znášanlivosť na priame slnko, vynikajúco sa hodí i do skaliek či vresoviskových záhonov. Kvety sú drobné, fialové a akonáhle krík rozkvitne, jeho kvety zakryjú veškeré lístky – tak husto kvitne. Majú zvonkovitý tvar.  Listy sú menšie, elipsovité, tmavozelené.

Rast je veľmi pomalý, skôr prízemný.Pri dobrom zamulčovaní dobre zvláda i plné slnko. Pre bohatšie kvitnutie a rast odporúčame po odkvitnutí opatrne otrhať zvädnuté kvety tak, aby ste neporušili nové výhonky. Korene rastú plytko a naďalej sa rozrastajú pod povrchom zeme do strán, kde hľadajú živiny. Nikdy rododendrony nesaďte hlboko. Pôdu vyžadujú kyslú, bohatú na živiny, chladnú a neustále vlhkú. Ideálna zmes ku koreňom je rašelina zmiešaná s ľahkou, vápno-prostou záhradnou zemou, zasypaná tlejúcim lístim či drtenou kôrou. Je plne mrazuvzdorný do -28°C.

Vybrané z kategórie