Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Bršlen japonský ´FRANCIEN´ 30cm, kont. 1L

8,80 s DPH

Cena bez DPH: 7,33
Kvetináč: 1L
Stanovisko:
  • Polotieň icon
  • Slnko icon
  • Tieň icon
Obj. čislo: 64971-2-1
Dostupnosť: Nie je na sklade

Popis

Stálo zelený ker so zeleno bielym listom. Vhodná náhrada za krušpán.

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Euonymus japonicus

Kvetináč

1L

Mrazuvzdornosť

-21°C

Intenzita rastu

pomaly rastúci

Šírka v dospelom veku

50-80cm

Pôda

mierne vlhká, priepustná

Stanovisko

Polotieň, Slnko, Tieň

Výška dospelej rastliny

100cm

Charakteristika a pestovanie

Bršlen japonský ´FRANCIEN´ je hustý stálo zelený ker. Jeho maximálna výška je 1 meter a šírka 60-80 cm. Listy sú lesklé, oválne. Mladé listy sú krémovo biele, staršie prechádzajú do panašovanej zeleno bielej až nakoniec staršie listy sú sýto zelené. FRANCIEN sa hodí buď ako nízky živý plot, alebo do nádob a kvetináčov. V lete kvitne nenápadnými kvetmi, na jeseň sa objavia malé plody. Plody nie sú jedovaté. Nezakvitne každý rok.

Bršleny je možné strihať akokoľvek chcete, dobre znášajú rez i staršieho dreva, spoľahlivo rašia a hustnú. Po zásahu do staršieho dreva však odporúčame ker dobre prihnojiť. Na jar zastrihávajte dlhé výhody tak, aby neprečnievali cez požadovaný budúci tvar a na konci júla ho môžete strihať zo strán, aby zhustol. Čím je rastlina hustejšia, tým lepšie znáša extrémny mráz.

Bršleny sú nenáročné na pôdu. Najlepšie rastú v priepustnej záhradnej pôde a tolerujú prechodné sucho. Znášajú akékoľvek stanovisko, v úplnom tieni však bude intenzita sfarbenia nižšia. Veľmi vhodné je záveterné stanovisko, kde sú chránené pred silným vetrom a mrazom. V prvých rokoch po výsadbe je dobré ich namulčovať vrstvou kôry, aby sa pôda nevysúšala a zároveň sa tým zabezpečí lepšia ochrana pred extrémnymi mrazmi. Sú mrazuvzdorné do -21°C.

Vybrané z kategórie