Image
Image
Image
Image
Image
Image

Bršlen japonský ‚PIERROLINO’® 10-15 cm, kont. 1,5L

11,90 s DPH

Cena bez DPH: 9,92
Kvetináč: 1,5L
Stanovisko:
  • Polotieň icon
  • Slnko icon
  • Tieň icon
Obj. čislo: 64971
Dostupnosť: Nie je na sklade

Popis

Nezvyčajná odroda japonského bršlenu so stálezelenými listami, ktoré sú pretkávané bielymi žilkami a čiarami, ktoré tvoria mramorovú textúru. Skutočne zaujímavý nízky krík vďaka svojmu nízkemu vzrastu a snehobielym mladým listom dokáže obzvláštniť akúkoľvek záhradu

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Euonymus japonicus

Kvetináč

1,5L

Mrazuvzdornosť

-21°C

Intenzita rastu

pomaly rastúci

Šírka v dospelom veku

50-80cm

Pôda

mierne vlhká, priepustná

Stanovisko

Polotieň, Slnko, Tieň

Výška dospelej rastliny

50-100 cm

Charakteristika a pestovanie

Japonské bršleny sú vždyzelené kríky s výnimočnou vrúbkovanou korunou v nižšej výške. V južných krajinách a v štátoch s miernymi zimami sa tešia veľkej obľube. Základný druh má sýto zelené listy, kultivary sú pestrofarebné.

Pierrolino® vznikol prirodzenou mutáciou medzi inými bršlenmi v Holandsku v roku 2003. Sálezelené listy sú drobné a bohato mramorované bielou farbou. Mladé listy rašia takmer biele a postupne sa zelená farba rozpíja do celého listu. Spodná časť listov je stále tmavozelená. Rastie pomaly a jeho výška dosahuje v dospelosti necelý meter.

Bršleny je možné strihať akokoľvek chcete, dobre znášajú rez i staršieho dreva, spoľahlivo rašia a hustnú. Po zásahu do staršieho dreva však odporúčame ker dobre prihnojiť. Na jar zastrihávajte dlhé výhody tak, aby neprečnievali cez požadovaný budúci tvat a na konci júla ho môžete strihať zo strán, aby zhustol. Čím je rastlina hustejšia, tým lepšie znáša extrémny mráz.

Bršleny sú nenáročné na pôdu. Najlepšie rastú v priepustnej záhradnej pôde a tolerujú prechodné sucho. Znášajú akékoľvek stanovisko, v úplnom tieni však bude intenzita sfarbenia nižšia. Veľmi vhodné je záveterné stanovisko, kde sú chránené pred silným vetrom a mrazom. V prvých rokoch po výsadbe je dobré ich namulčovať vrstvou kôry, aby sa pôda nevysúšala a zároveň sa tým zabezpečí lepšia ochrana pred extrémnymi mrazmi. Sú mrazuvzdorné do -21°C.

Vybrané z kategórie