Image
Image
Image
Image
Image
Image

Drieň biely ‚KESSELRINGII‘ 50-60 cm

8,99 s DPH

Cena bez DPH: 7,49
Kvetináč: 3L
Stanovisko:
  • Polotieň icon
  • Slnko icon
Obj. čislo: 6463-1
Dostupnosť: Nie je na sklade

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba:

Popis

Hustý drieň Kesselringii vám počas sozóny ponúka krásne oválne tmavé listy sfarbujúce sa do červených farieb na jeseň, avšak poteší i v zime, kedy vyniknú jeho husté vínovočervené vetvy s tmavými farebnými tónmi

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Cornus alba

Kvetináč

3L

Mrazuvzdornosť

-31°C

Šírka v dospelom veku

1-2 m

Pôda

priepustná

Stanovisko

Polotieň, Slnko

Výška dospelej rastliny

1,5-2,5 m

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október, November

Charakteristika a pestovanie

‚Kesselringii‘ je hustý opadavý drieň, ktorý je výnimočný veľkým množstvom vzpriamených vetiev, so zaujímavým červeným sfarbením, ktoré prechádza do rubínovo červenej farby. V zime sa tieto vetvy sfarbujú do čiernofialovej farby. Oválne listy sú počas roka krásne tmavozelenej farby sa na jeseň zahalujú do výrazných červených miestami až fialových farieb. Kvitne malými kvetmi krémovej farby, ktoré rastú bohato v súkvetiach. Najeseň sa na ich miestach ukazujú drobné biele plody.

Kesselringii má rýchly rast v dospelosti dosahuje výšku približne 1,5-2,5 m. Rastlina je hustá a možno ju akokoľvek strihať od konca zimy do polovice leta. Pre sýto vyfarbené vetvy sa niekedy odporúča spätný rez celého kríku na výšku cca 10-20 cm nad zemou, ale nie je nevyhnutný. Drieň porastie v akejkoľvek pôde, prednostne na plnom slnku. Zvládne aj mierne podmáčanie. Plne mrazuvzdorný do min. -32° C.

Ďalej máme v našej ponuke rôzne driene, z ktorých môžeme vybrať napríklad drieň´Elegantissima´, ktorý je vyhľadávaným drieňom vďaka svojim panašovaným listom, ktoré majú nepravidelný tvar a sú v strede zelené s krémovo bielymi okrajmi, ktoré počas jesene menia svoje zafarbenie cez ružovú až po červenú.

Vybrané z kategórie