Image
Image
Image
Image
Image
Image

Hortenzia kalinolistá ´BLACK DIAMONDS®´ 25-30cm, kont. 2L

29,90 s DPH

Cena bez DPH: 24,92
Kvetináč: 2L
Stanovisko:
  • Polotieň icon
  • Tieň icon
Obj. čislo: 6519
Dostupnosť: Nie je na sklade

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Kvitnutie:

Popis

Nezameniteľná hortenzia s tmavými purpurovými listami a veľkými fialovými či červenými kvetmi s bielym stredom. Jej výnimočná tmavá farba listov dotvára krásnu kompozíciu zeleného zátišia vo vašej záhrade

 

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Hydrangea macrophylla

Kvetináč

2L

Mrazuvzdornosť

-23°C

Doba kvitnutia

Júl, August, September, Október

Farba kvetu

purpurová, ružová, žltá

Šírka v dospelom veku

0,5-1m

Stanovisko

Polotieň, Tieň

Pôda

alkalická, priepustná

Výška dospelej rastliny

50-80cm

Charakteristika a pestovanie

Hortenzia kalinolistá ´BLACK DIAMONDS® ´je veľkolistá hortenzia s veľmi tmavými listami, ktoré majú tmavo vínovo hnedý preliv a výrazné žilkovanie. Sú zúbkaté pri okrajoch, široko oválne so špičkou a na jeseň sa menia do tmavo vínovo červenej. Kvitnúť začína v júly, kvetenstvami, ktoré sa skladajú z veľkých sterilných kvetov pri okrajoch a drobných pukov uprostred, ktoré sa zriedkakedy otvoria. Kvety svoju farbu menia od otvorenia kedy sú purpurovo červené na okraji a takmer žlté vnútri a počas dozrievania kvetu sa menia na purpurovo červený. Táto druh je pomaly rastúca do pekného, neveľkého, kompaktného kríku.

Pestovanie:

Kvitne na výhonoch z minuloročného dreva, preto by sa nemala strihať. Strihajú sa odumreté, zlomené a nepekne pôsobiace výhony. Po odkvitnutí sa súkvetia ponechajú a odstraňujú sa až na jar. Odstrihnú sa nad prvým zeleným alebo živým púčikom pod suchým kvetom. Farba kvetov závisí na pH pôdy. Pre zachovanie ružového odtieňa potrebuje výrazne alkalickú pôdu. V kyslej pôde bude fialovieť, prípadne môže zmodrieť. Hortenzie sa pestujú vo vlhkej, ale dobre odvodnenej, výživnej pôde. Akonáhle zakorenia, nebývajú chúlostivé na občasné vysušenie. Najlepšie im vyhovuje polotieň alebo tieň. Na priamom slnku im čoskoro vybledne sýta farba kvetov. Umiestnite ich tak, aby na holé konáre v zime nesvietilo slnko. Výdatne zamulčujte pre zachovanie vlahy počas sezóny a ako ochranu pred holomrazmi v zime.

Vybrané z kategórie