Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Hortenzia metlinatá ´(S)WITCH OPHELIA®´ 30-40cm, kont. 3L

31,90 s DPH

Cena bez DPH: 26,58
Kvetináč: 3L
Stanovisko:
  • Polotieň icon
  • Slnko icon
Obj. čislo: 16184-1
Dostupnosť: Na sklade
+ -

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba:
Kvitnutie:

Popis

Unikátna hortenzia, ktorá kvitne od skorej jari. Je to naša najobľúbenejšia čarodejnica, pretože jej kvety menia farbu počas procesu kvitnutia

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Hydrangea paniculata

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október, November

Doba kvitnutia

Jún, Júl, August, September, Október

Farba kvetu

bledoružová, fialovo-ružová, tmavoružová, zelená

Intenzita rastu

pomaly rastúci

Mrazuvzdornosť

-37°C

Pôda

nenáročná, priepustná – vlhká

Stanovisko

Polotieň, Slnko

Kvetináč

3L

Výška dospelej rastliny

50cm

Charakteristika a pestovanie

Hortenzia metlinatá ‚(S)WITCH OPHELIA®‘  nesie meno, ktoré nejedného človeka hneď zaujme. Slovo ´(s)witch´ v sebe skrýva dva významy, ktorými je táto nezvyčajná odroda hortenzie charakteristická. ´Switch´ znamená po anglicky meniť a upozorňuje na špecifickú vlastnosť tohto kultivaru – zmenu farby kvetov. Slovo ´witch´ znamená čarodejnica, čo je taktiež príznačné, pretože to musí byť kúzlo, aby jedna rastlina dokázala takto výrazne meniť farbu kvetov 🙂

Ako sme už vyššie načrtli tento kultivar hortenzie je jedinečný. Zaujme vás na ňom nie len zmena farby kvetov. Tie sa otvárajú v júni v bledozelených farbách a prechádzajú do čisto bielej farby. Neskôr sa sfarbujú do bledoružovej a s nástupom jesene tmavnú do tmavoružovej až ružovofialovej farby.
Hortenzia Switch Ophelia je kompaktný, nízky krík. Kvitne skôr ako väčšina druhov hortenzií metlinatých. Je ideálna na výsadbu do záhrad, ale vďaka svojmu kompaktnému vzrastu sa hodí i do črepníkov na terasy či balkóny. V dospelom veku dosahuje výšku a šírku 50 cm.

Metlinaté hortenzie majú radi slnečné stanovištia no napriek tomu dokážu vyrásť kdekoľvek. Kvitnú na nových výhonkoch, takže netreba sa báť ju strihať. najhustejší ker dosiahneme ak striháme hortenziu do postupna. Pôdu znesie akúkoľvek, prednosť dáva výživnej, priepustnej a vlhkejšej pôde, ktorá nebude príliš plytká a ílovitá. Znáša akúkoľvek svetovú stranu a pH pôdy. Plne mrazuvzdorná do -37 ° C.