Image
Image
Image
Image

Tavoľník japonský ´GENPEI´ 20-25 cm, kont. 1,5L

4,30 s DPH

Cena bez DPH: 3,58
Kvetináč: 1,5L
Stanovisko:
  • Polotieň icon
  • Slnko icon
Obj. čislo: 65738
Dostupnosť: Nie je na sklade

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba:
Kvitnutie:

Popis

Tavoľník Genpei je špecifický svojim nezvyčajným, dvojfarebným kvetom. Tento nižší krík kvitne zhlukmi bielych, jemne ružovkastých aj ružových kvetov a to naraz v tom istom čase

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Spiraea japonica

Kvetináč

1,5L

Mrazuvzdornosť

-34°C

Doba kvitnutia

Jún, Júl, August

Farba kvetu

bledoružová, ružová

Stanovisko

Polotieň, Slnko

Pôda

mierne kyslá, priepustná

Výška

60-80cm

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október, November

Charakteristika a pestovanie

Tavoľník Genpei je špecifický svojim nezvyčajným, dvojfarebným kvetom. Tento nižší krík kvitne zhlukmi úplne bielych, jemne ružovkastých aj ružových kvetov a to naraz v tom istom časem. Nejedná sa však o zranie kvetov, ale o ich dospelý vzhľad. Je nenáročný hustý opadavý zelený tavoľník kompaktného tvaru, ktorý dosahuje priebernú výšku 80 cm až jeden meter a vetví do strán až do šírky 1 metra. Kvitne na jednoročnom dreve nádhernými zhlukmi svetloružových kvetov od počas celého leta. Kvitne bohato a výrazne husto. Listy sú podlhovasté a pilkovité na okrajoch.

Tavoľník je nenáročný opadavý ker, ktorý vyžaduje priepustnú záhradnú pôdu, ale toleruje všetky typy pôd. Vyhovuje mu slnečné stanovisko,prípadne polotieň. Striháme ho na jar po skončení mrazov. Rezom sa zároveň zabezpečuje dostatočné zahustenie výhonov a vitalita rastliny. Môže sa využívať do skupinových výsadieb, na výsadbu nízkych živých plotov, ale aj samostatne, prípadne do črepníkov. Odstraňovaním odkvitnutých kvetov sa podporíte ďalšie kvitnutie.

Vybrané z kategórie