Image
Image
Image
Image
Image
Image

Trojpuk yuki ´CHERRY BLOSSOM´ 25-30cm

20,00 s DPH

Cena bez DPH: 16,67
Kvetináč: 3L
Stanovisko:
  • Polotieň icon
  • Slnko icon
Obj. čislo: 1504
Dostupnosť: Nie je na sklade

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba:
Kvitnutie:

Popis

Ako z rozprávky – tak vyzerajú nežne jemné ružové kvety vyrastajúce z nízkeho kríku, ktorý je ozdobou každej záhrady či terasy

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Deutzia Yuki

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október, November

Doba kvitnutia

Máj, Jún

Farba kvetu

bledoružová, ružová

Kvetináč

3L

Mrazuvzdornosť

-28°C

Pôda

mierne vlhká, nenáročná

Šírka v dospelom veku

0,4-0,8m

Výška dospelej rastliny

0,3-0,5m

Stanovisko

Polotieň, Slnko

Charakteristika a pestovanie

Trojpuk YUKI CHERRY BLOSSOM® je kríženec kompaktnej hustej odrody, ktorá kvitne na bielo – Nikko a nádherne ružovo kvitnúcej deutzia x rosea Carminea.

Trojpuk YUKI CHERRY BLOSSOM® tvorí ružové púpätká, ktoré rastú v horizontálnych až ľahko vzpriamených hroznách. Otvárajú sa do nežných, hviezdičkovo tvarovaných kvetov s korunkou tyčiniek v strede. Napriek svojej kráse sa z kvetov nešíri žiadna vôňa, a tak je tento krík vhodný do záhrad, ktorých majitelia nevyhľadávajú voňavé kry ako je napríklad pajazmín, ktorému sa tieto kvety výrazne podobajú. Cherry blossom kvitne od polovice mája až po dobu 4 týždňov. Listy sú opadavé, elipsového tvaru, 6-8 cm dlhé, sviežo zelené a na jeseň sa sfarbujú do červených farieb.

Yuki Cherry Blossom rastie pomaly. Mladé rastliny sú vzpriamené, s vekom pribúdajú vetvy, ktoré majú tendenciu ovísať. Z nich však vyrastajú mladé stonky s budúcimi kvetmi. Môžete ich ľahko tvarovať rezom, najlepšie hneď po odkvitnutí. Nie je náročný na pôdny typ ani na hnojenie. Najviac mu vyhovuje slnečné stanovište, porastie však i v polotieni. Je plne mrazuodolný do približne -30°C.

Vybrané z kategórie