Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Cordyline austrálsky ´PASO DOBLE´ 35-40cm

29,90 s DPH

Cena bez DPH: 24,92
Kvetináč: 3L
Stanovisko:
  • Slnko icon
Obj. čislo: 62201
Dostupnosť: Nie je na sklade

Popis

Cordyline je nádherná exotická rastlina, ktorá ozvláštni každú terasu, záhradu či balkón svojim nezvyčajným vzhľadom a sfarbením

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

cordyline australis

Kvetináč

3L

Pôda

priepustná, humózna

Výška dospelej rastliny

150cm

Mrazuvzdornosť

– 8°C

Šírka v dospelom veku

80CM

Stanovisko

Slnko

Charakteristika a pestovanie

Exotika v záhrade nemusí znamenať iba vysoké palmy a nezvyčajné kríky. Teraz si ju môžete dopriať i v podobe nádherne sfarbenej trávy s pevnými širokými listami.
Cordyline autrálsky pochádza pôvodom z Nového Zélandu. Táto rastlina nie je náročná na pestovanie, avšak jej mrazuodolnosť je približne stanovená na -5 až -12°C. Osobne vám tak odporúčame, aby ste rastlinu zimovali vnútri, v kvetináči.

Cordyline PASO DOBLE je skutočne nádherná exotická rastlina. Pre svoju farebnosť a tvar listov sa hodí do akejkoľvek záhrady. Ideálne je, keď pomiešame rôzne kultivary s inými cordyline. Ich rôzne farby sa zlúčia a vzniknú pestrofarebné rastliny rôzneho vzhľadu. Našu ponuku sme zväčšili  pre špeciálnych náročných zákazníkov ešte o odrodu Cordyline SUPERSTAR.

Cordyline nemá takmer žiadne nároky na pôdu, ale z našich skúseností vieme, že keď ich budete pravideľne zalievať rosením a občas prihnojovať, odmenia sa vám krásnym tvarom a sýtym sfarbením listu.

Najlepšie sa mu bude dariť na priamom slnku v úrodnej, dobre priepustnej pôde. Mrazuodolný je do -8°C. Cordyline dodá vašej záhrade, terase či balkónu tropický nádych.

Vybrané z kategórie