Image
Image

Ambrovník východný ´ANN SPENCER´ 125-150 cm, kont. 10L

85,50 s DPH

Cena bez DPH: 71,25
Kvetináč: 10L
Stanovisko:
  • Slnko icon
Obj. čislo: 3578825
Dostupnosť: Na sklade

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba:

Popis

Výnimočný ambrovník.

 

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Liquidambar styraciflua

Mrazuvzdornosť

-27°C

Šírka v dospelom veku

1,5-2m

Stanovisko

Slnko

Pôda

humózna, mierne kyslá, mierne vlhká, priepustná

Výška dospelej rastliny

4-6 m

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október, November

Kvetináč

10L

Charakteristika a pestovanie

Ambrovník východný ´ANN SPENCER´ v desiatich rokoch života dosiahne výšku 4 metre. Jedná sa o menší strom. Listy sú zelené s nádychom tmavo červenej a na jeseň sa menia na fialovo červenú.

Charakteristickým znakom pre Ambrovníky sú ich hviezdicovo vytvarované listy, ktoré sú ľahko zameniteľné s javorom, a ktoré na jeseň hrajú farbami.  Ich plody sú výrazným doplnkom, čo sú približne 3 cm široké, mierne pichľavé guľôčky. Nie sú nebezpečné.

Ambrovníky majú radi stredne živnú, hlbšiu a priepustnú pôdu, ktorá by mala byť prednostne kyslej reakcie a pokiaľ možno nevysychajúca. Po dobrom zakorenení znáša dobre aj občasné letné sucho rovnako ako krátkodobé zamokrenie, ale pre hustý habitus radíme zamulčovať a obmedziť vysychanie koreňov.  Čím kyslejšiu a rovnomerne vlhkú pôdu bude mať o to krajšie jesenné sfarbenie strom ukáže. Nie je potrebný strih ale pokiaľ ho chcete udržať nízky, urobte to na konci zimy pred ešte pred rašením. Stanovište vyberte určite plne oslnené. Rastlinu zakúpenú vo veľkosti vyššej ako cca 1,5 m je dobré na 1-3 roky pripevniť k opore, aby dobre prekorenila a kmeň vyrástol vzpriamene. Plne mrazuvzdorná do cca -27 ° C a znesie krátkodobo až -29 ° C.