Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Ceanot ´BLUE JEANS´ 20-25cm, kont. 2L

14,90 s DPH

Cena bez DPH: 12,42
Kvetináč: 2L
Stanovisko:
  • Slnko icon
Obj. čislo: 2668-2
Dostupnosť: Na sklade
+ -

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba:
Kvitnutie:

Popis

Ceanot vás očarí svojim výnimočným vzhľadom- neopadavý!

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Stanovisko

Slnko

Botanický názov

Ceanothus

Intenzita rastu

rýchlo rastúci

Výška dospelej rastliny

50-100 cm

Kvetináč

2L

Farba kvetu

modrá

Doba kvitnutia

Apríl, Máj

Mrazuvzdornosť

-15°C

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október, November

Šírka v dospelom veku

50-60cm

Charakteristika a pestovanie

Ceanothus je skutočne zaujímavý ker. Na prvý pohľad vás zaujme zvláštnou farbou listov, farbou vetvičiek a ich hustotou. To však nie je jeho hlavným znakom. Toľko krásne vyfarbených kvetov sa na jednom kríku len tak nevidí.

Ceanot ´BLUE JEANS´  Vyniká neobvyklo sfarbenými kvetmi – sú v blankytne modrej farbe. Nie je to nafialová alebo modrofialová, ale skutočne modrá farba. Spravidla kvitne na začiatku jari latami kvetov, ktorými je tento krík tak obsypaný , že na istý čas zakryjú všetky listy. Kvety vytvárajú oválne hlavičky. Oválne a mierne pílkaté sú i neopadavé listy, ktoré sú tmavozelené vo veľkosti 3cm. Mrazuvzdorný -15°C. Tento kultivar dorastá iba do 50 cm výšky a šírky 60 cm. Do desiatich rokov bez strihu dosiahne maximálnu výšku 1 meter.

Výborne sa tvaruje. Nemusíte sa báť tuhších zím, pretože v prípade, že omrzne, na jar husto obraší. Odporúčame ho strihať na začiatku júna, teda tesne po odkvitnutí. Zabezpečíte tak to, že rastlina zhustne a bude odolnejšia v zime.

Pre dobrý rast Ceanot potrebuje priepustnú pôdu bohatú na živiny, najradšej má mierne kyslé pôdy. Pozor, v premáčanej zemi mu môžu ľahko zhniť korene. Pre spoľahlivé prezimovanie je dôležité nájsť rastline miesto, kde bude dobre chránená pred najostrejším vetrom v zime a v lete na slnku, však nie na zimnom slnku, ktorý by pri dlhodobom oslnení spálil listy.

Možno by sa Vám páčilo…

Odporúčame zakúpiť