Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Ceanot ´VICTORIA´ 20cm, kont. 1,5L

14,90 s DPH

Cena bez DPH: 12,42
Kvetináč: 1,5L
Stanovisko:
  • Slnko icon
Obj. čislo: 2668
Dostupnosť: Na sklade
+ -

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba:
Kvitnutie:

Popis

Najkrajšie kvitnúci ker posypaný modrými kvetmi – Ceanot vás očarí svojim výnimočným vzhľadom

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Stanovisko

Slnko

Botanický názov

Ceanothus

Intenzita rastu

rýchlo rastúci

Výška dospelej rastliny

2,5-3m

Kvetináč

1,5L

Farba kvetu

modrá

Doba kvitnutia

Jún, Júl

Mrazuvzdornosť

-18°C

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október, November

Charakteristika a pestovanie

Ceanothus je skutočne zaujímavý ker. Na prvý pohľad vás zaujme zvláštnou farbou listov, farbou vetvičiek a ich hustotou. To však nie je jeho hlavným znakom. Toľko krásne vyfarbených kvetov sa na jednom kríku len tak nevidí.

Kultivar Victoria vyniká neobvyklo sfarbenými kvetmi – sú v blankytne modrej farbe. Nie je to nafialová alebo modrofialová, ale skutočne modrá farba. Spravidla kvitne na začiatku leta latami kvetov, ktorými je tento krík tak obsypaný , že na istý čas zakryjú všetky listy. Kvety vytvárajú oválne hlavičky. Oválne sú i neopadavé listy, ktoré sú tmavozelené vo veľkosti 3cm.

V našich podmienkach dorastá do výšky takmer 2 a pol metra a do rovnakej šírky. Dobre zakorenený dokáže podrásť o 30cm za rok a výborne sa tvaruje. Nemusíte sa báť tuhších zím, pretože v prípade, že omrzne, na jar husto obraší. Odporúčame ho strihať na začiatku júna, teda tesne po odkvitnutí. Zabezpečíte tak to, že rastlina zhustne a bude odolnejšia v zime.

Pre dobrý rast Ceanot potrebuje priepustnú pôdu bohatú na živiny, najradšej má mierne kyslé pôdy. Pozor, v premáčanej zemi mu môžu ľahko zhniť korene. Pre spoľahlivé prezimovanie je dôležité nájsť rastline miesto, kde bude dobre chránená pred najostrejším vetrom v zime a v lete na slnku, však nie na zimnom slnku, ktorý by pri dlhodobom oslnení spálil listy.

Odporúčame zakúpiť