Image
Image
Image
Image
Image
Image

Choisya voňavá ´AZTEC PEARL´ 20-25cm, kont. 2L

14,90 s DPH

Cena bez DPH: 12,42
Kvetináč: 2L
Stanovisko:
  • Polotieň icon
  • Slnko icon
Obj. čislo: 1502
Dostupnosť: Na sklade
+ -

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba:
Kvitnutie:

Popis

Choisya alebo aj ´mexický pomarančovník´ je exotický druh stálezeleného kra s voňavými kvetmi, ktorý môže pre svoju výbornú odolnosť skrášliť i vašu záhradu

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Choisya

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október, November

Doba kvitnutia

Máj, Jún

Kvetináč

2L

Mrazuvzdornosť

-21°C

Pôda

kyslá

Výška dospelej rastliny

1,5-2,5 m

Šírka v dospelom veku

1-1,5m

Stanovisko

Polotieň, Slnko

Charakteristika a pestovanie

´Aztec Pearl´ trefne vystihuje zjav hybridnej odrody choisye. Kvety sa otvárajú z ružovkastých, perlám podobným púpät. Sú krásne čisto biele, jednoduché, v tvare hviezdy. Majú žltý stred a pomerne silno sladko voňajú. Vôňou i stavbou pripomínajú kvety pomarančovníku, a preto sa rastline v angličtine hovorí Mexický pomaranč. Neopadavé listy sú šťavnato zelenej farby, kožovité, rozdelené do 3-5 podlhovastých úzkych lístkov a pri rozvíjaní majú výraznú korenistú vôňu.

Na to, že Aztec Pearl je skutočne odolná odroda prišli holandskí šľachtitelia až po niekoľkých neobyčajne silných zimách po roku 2010, kedy množstvo bežných stálo zelených rastlín zaznamenalo silné poškodenia. Aztec Pearl však zostala úplne bez poškodenia, a tak môžeme bez obáv tvrdiť, že je mrazu odolná do -23°C. Dobre odoláva i zimnému slnku, ktoré ho nespáli a listy tak zostávajú svieže a krásne po celý rok. Staré listy opadávajú až po niekoľkých rokoch, takže ker je hustý, nepriehľadný a nesmierne atraktívny. Vynikajúco sa preto hodí i na výsadbu vo forme živého plota.

Choisya sa pestuje rovnakým spôsobom ako rododendróny ktoré milujú slnko. Má plytké korene a má rada kyslú, dobre odvodnenú, na živiny bohatú pôdu. V ťažkom íle a vo vododržnej zemi neprežije. Doporučujeme ju vysádzať s použitím mykorízy. Až v prvom roku dobre zakorení, nie je potrebné sa o ňu takmer vôbec starať. Keďže kvitne od polovice jari, akýkoľvek rez robte až tesne po odkvitnutí.

Možno by sa Vám páčilo…

Odporúčame zakúpiť