Image
Image
Image
Image

Hebe tučnolisté ´EMERALD GEM´ kont.0,5L

3,92 s DPH

Cena bez DPH: 3,27
Kvetináč: 0,5L
Obj. čislo: 644011
Dostupnosť: Nie je na sklade

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba:
Kvitnutie:

Popis

Nekvitnúce Hebe, ktoré je záhradníckym smaragdom medzi nízkymi krami – rastie extrémne husto a má nádhernú žiarivú šťavnatú zelenú farbu

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Hebe

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október

Doba kvitnutia

nekvitne

Kvetináč

0,5L

Mrazuvzdornosť

-23°C

Pôda

mierne kyslá, priepustná, vlhká

Šírka v dospelom veku

50-60cm

Výška dospelej rastliny

20-40cm

Charakteristika a pestovanie

Hebe ´EMERALD GEM´ je stálo zelená drevina, ktorá na rozdiel od iných odrôd Hebe nekvitne. Má však iné prednosti – nádhernú žiarivú sýtozelenú farbu na drobných pevných lístkoch, ktoré rastú husto na sebe. Tvorí pravidelné vankúše a rastie veľmi pomaly. Dobre sa dá tvarovať, avšak odporúčame iba mierny rez v skorej jari.

Hebe tučnolisté v našich končinách pri správnom zazimovaní nevymŕza, a tak si ho môžete bez problémov vysadiť do záhrady, kde dokáže prezimovat do teploty -23°C. Cob Valley je nízka odroda, ktorá dorastá do maximálnej výšky 40cm.

Hebe odporúčame zazimovať v suchej chladnej miestnosti pri nízkych teplotách alebo vysádzať na chránené stanovisko. Preferuje priame slnko alebo polotieň. Pôdu odporúčame dobre odvodnenú, nie príliš humóznu, neutrálnu, ktorá by nemala vysychať. Nezabudnite pri tom na mulčovaciu kôru. V prípade vysadeniu v záhrade odporúčame zazimovať ochrannou fóliou alebo sieťovkou.