Image
Image
Image
Image
Image
Image

Bršlen krídlatý ´COMPACTUS´ 40cm, kont. 3L

17,50 s DPH

Cena bez DPH: 14,58
Kvetináč: 3L
Stanovisko:
  • Polotieň icon
  • Slnko icon
  • Tieň icon
Obj. čislo: 6499986
Dostupnosť: Na sklade
+ -

Popis

Krásna odroda bršlenu so sýtozelenými listami, ktoré sa na jeseň sfarbujú do karmínovočervených farieb.

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Euonymus alatus

Kvetináč

3L

Mrazuvzdornosť

-21°C

Intenzita rastu

pomaly rastúci

Pôda

mierne vlhká, priepustná

Stanovisko

Polotieň, Slnko, Tieň

Výška dospelej rastliny

1-1,5 m

Charakteristika a pestovanie

Bršlen krídlatý ´COMPACTUS´ je nezvyčajnou odrodou, ktorú záhradníci označujú ako jednu z najsýtejšie vyfarbených. Jeho jesenná farba, v momente ako sýtozelené pílkovité listy začnú prechádzať do karmínových farieb je nepriehladnuteľná. Napriek tomu, že je rastlina opadavá nestráca na svojej atraktívnosti vďaka korkovým lištám na vetvičkách. Na jar však husto obraší zelenými listami, pomedzi ktorými vykúkajú nenápadné krémové kvety. Po opelení sa z nich vyvinú červené tobolky, ktoré sa na rastline držia až do zimy. Compactus vytvára hustý, dobre rozvetvený habitus vázovitého tvaru. Dokáže dorásť do výšky až 150cm.

Bršleny je možné strihať akokoľvek chcete, dobre znášajú rez i staršieho dreva, spoľahlivo rašia a hustnú. Po zásahu do staršieho dreva však odporúčame ker dobre prihnojiť. Na jar zastrihávajte dlhé výhony tak, aby neprečnievali cez požadovaný budúci tvar a na konci júla ho môžete strihať zo strán, aby zhustol. Čím je rastlina hustejšia, tým lepšie znáša extrémny mráz.

Bršleny sú nenáročné na pôdu. Najlepšie rastú v priepustnej záhradnej pôde a tolerujú prechodné sucho. Znášajú akékoľvek stanovisko, v úplnom tieni však bude intenzita sfarbenia nižšia. Veľmi vhodné je záveterné stanovisko, kde sú chránené pred silným vetrom a mrazom. V prvých rokoch po výsadbe je dobré ich namulčovať vrstvou kôry, aby sa pôda nevysúšala a zároveň sa tým zabezpečí lepšia ochrana pred extrémnymi mrazmi. Sú mrazuvzdorné do -21°C.

Možno by sa Vám páčilo…