Image
Image
Image
Image
Image
Image

Judášovec kanadský ´MERLOT´ 60-80 cm, kont. 5L

64,80 s DPH

Cena bez DPH: 54,00
Kvetináč: 5L
Stanovisko:
  • Polotieň icon
  • Slnko icon
Obj. čislo: 87208
Dostupnosť: Nie je na sklade

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba:
Kvitnutie:

Popis

Judášovec kanadský – strom lásky – si zamilujete pre jeho krásnu vínovú farbu listov i pre neobyčajné žiarivé ružové kvety rastúce v strapcoch

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Cercis canadensis

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október, November

Doba kvitnutia

Apríl, Máj

Farba kvetu

fialovo-ružová

Kvetináč

5L

Mrazuvzdornosť

-29°C

Šírka v dospelom veku

2-3 m

Stanovisko

Polotieň, Slnko

Výška dospelej rastliny

2-3m

Charakteristika a pestovanie

Judášovec kanadský ´Merlot´ svoje meno nesie právom po známej odrode červeného vína. Jeho listy sú rovnakej farby – majú tmavú, vínovočervenú farbu, ktorá mu z listov nebledne ani v lete.
Judášovec je listnatý opadavý strom s krásnymi srdcovitými listami, ktoré sa pri rašení sfarbujú do vínovo červena a ku koncu leta do tmavo hnedo-fialova. Pri nedostatočnom svetle sa listy sfarbujú do zelena,  a tak ho vrelo odporúčame vysadiť na slnečné stanovisko.
Na rozdieľ od odrody Forest Pansy  rastie ako väčší ker či nižší strom a má o niečo menšie listy. Avšak dorastajú do veľkosti približne 12cm, takže sa stále jedná o veľké listy.
Judášovec je výnimočný hlavne na jar, keď ešte pred rašením listov kvitne očarujúcimi žiarivými fialovo ružovými kvetmi. Stárnutím strom kvitne hustejšie a hustejšie, až dosiahne bodu kedy sú takmer úplne všetky vetvy pokryté.
Dorastá do výšky od 2 – 3 metre.
Ideálnym stanoviskom je slnko prípadný polotieň na mieste chránenom pred silným vetrom. Je nenáročný na pôdu, ale potrebuje dobre odvodnenú vlhkú pôdu. Mladé rastliny zvyknú namŕzať, ale dobre regenerujú. Je vhodný ako solitér alebo aj na okraj väčších stromovitých skupín. Je plno mrazuvzdorný do min. -29°C. Nazýva sa tiež stromom lásky.

Vybrané z kategórie