Image
Image
Image
Image

Figovník ´BIANCA GOTA´ kont. 5L

21,09 s DPH

Cena bez DPH: 17,58
Kvetináč: 5L
Stanovisko:
  • Slnko icon
Obj. čislo: 87201
Dostupnosť: Nie je na sklade

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba:
Zber:

Popis

Samoopelivá odroda nenáročného figovníka so sladkými šťavnatými plodmi svetlej farby.

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Ficus carica

Kvetináč

5L

Mrazuvzdornosť

-16°C

Intenzita rastu

stredne rastúci

Šírka v dospelom veku

1-1,5m

Pôda

humózna, priepustná

Stanovisko

Slnko

Výška dospelej rastliny

2-4 m

Zber

August, September

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október

Charakteristika a pestovanie

 Figovník ´BIANCA GOTA´ je odroda figovníka so svetlozelenými plodmi, dozrievajúcimi na jeseň. Tento nenáročný krík dorastá do výšky 3-4 metrov a šírky 1 až 1,5 metra, a tak sa hodí aj do záhrad, v ktorých nemáte až toľko priestoru nazvyš. Figovníky milujú teplo, a dva krát tak to platí pri tejto odrode, ktorá má rada silné letné slnko zabezpečujúce poriadne dozrievanie plodov.
Nemusíte sa však báť, že by figovníky boli výsadou stredomorských štátov. Leto v našej oblasti je už dlhé roky dostatočne silné a dlhé na pestovanie plodných figovníkov v záhrade. Správne zazimovanie však v prvých rokoch mladej rastliny po výsadbe je kľúčové.

Plody sú sladké a pri dostatočnom obsahu živín v pôde pomerne veľké. Ich zrelosť odhalíte v momente ako idú ľahko, bez väčšej námahy odtrhnúť zo stromu a už nevylučujú mlieko zo spodnej strany (= latex – je prítomný v celej rastline a môže spôsobiť podráždenie očí alebo pier). Listy sú nápadne laločnaté, veľké, zaujímavo tuhé.
Pôdu potrebuje mierne vápenatú, s ílovitú zložkou a bohatú na humus. Pre pestovanie v záhrade je potrebné figovníku nájsť slnečné miesto pri južnej stene, kde bude chránený a dostane sa mu viac tepla pre skoršie rodenie plodov.
Mladšie rastliny dokážu odolávať teplotám do – 15° C, viacročné do -20 ° C a pri zakrytí konárov textíliou, fóliou či polystyrénom v období najhorších mrazov môžete jeho odolnosť prehĺbiť a dokonca zachovať vrcholové púčiky živé.
V každom prípade rastlina prežíva vždy na koreňoch, takže v prípade omrznutia nadzemnej časti vyženie na jar nové výhony, na ktorých stihne ten istý rok plodiť.