Image
Image
Image
Image

Figovník ´NAPOLITANA´ 30cm+

19,99 s DPH

Cena bez DPH: 16,66
Kvetináč: 6L
Stanovisko:
  • Slnko icon
Obj. čislo: 16464
Dostupnosť: Nie je na sklade

Výsadba, doba kvitnutia

IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Kvitnutie:
Zber:

Popis

Pomaly rastúca skutočne lahodná odroda figovníka so svetlými listami a chutnými figami s tmavou kožou

 

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Ficus carica

Kvetináč

6L

Mrazuvzdornosť

-21°C

Intenzita rastu

stredne rastúci

Pôda

humózna, priepustná

Stanovisko

Slnko

Zber

August, September

Doba kvitnutia

Máj, Jún

Charakteristika a pestovanie

Ficus Carica ‚Napolitana‘ je odroda figovníka, ktorú sa skutočne oplatí mať doma na záhrade. Ak má dostatok slnka a dobré podmienky, produkuje veľké množstvo výrazne tmavých plodov. Figy sú veľmi sladké a vnútri lahodne mäsité. Výborne sa hodí i ako okrasný ker. Veľké listy sú svetlozelené na vrchnej strane a sivé na spodnej.

Plody sú zrelé vtedy, ak idú ľahko odtrhnúť zo stromu, nevylučujú mlieko (= latex – je prítomný v celej rastline a môže spôsobiť podráždenie očí alebo pier). Listy sú nápadne laločnaté, veľké, zaujímavo tuhé.

Pôdu potrebuje mierne vápenatú, s ílovitú zložkou a bohatú na humus. Pre pestovanie v záhrade je potrebné nájsť mu slnečné miesto pri južnej stene, kde bude chránený a dostane sa mu viac tepla pre skoršie rodenie plodov. Mladšie rastliny dokážu odolávať teplotám do – 15° C, viacročné do -20 ° C a pri zakrytí konárov textíliou, fóliou či polystyrénom v období najhorších mrazov môžete jeho odolnosť prehĺbiť a dokonca zachovať vrcholové púčiky živé. V každom prípade rastlina prežíva vždy na koreňoch, takže v prípade omrznutia nadzemnej časti vyženie na jar nové výhony, na ktorých stihne ten istý rok plodiť.

Vybrané z kategórie