Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Moruša kríková BonBonBerry® ´MOJO BERRY´ 25-40cm, kont. 4L

16,50 s DPH

Cena bez DPH: 13,75
Kvetináč: 4L
Stanovisko:
  • Slnko icon
Obj. čislo: 82498
Dostupnosť: Nie je na sklade

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Kvitnutie:
Zber:

Popis

BonBonBerry® Mojo Berry – nová odroda trpazličej moruše, ktorá vám porastie na záhrade i v kvetináči. O to, že by vás prerástla sa nemusíte báť

 

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Morus nigra

Mrazuvzdornosť

-34°C

Šírka v dospelom veku

1-1,2m

Stanovisko

Slnko

Pôda

mierne kyslá, mierne vlhká, priepustná

Výška dospelej rastliny

1-1,5 m

Zber

Jún, Júl, August, September

Kvetináč

4L

Doba kvitnutia

Máj, Jún

Charakteristika a pestovanie

Asi to nebude len taká bežná rastlina, ak jej meno nesie ocenenie výstavy RHS Chelsea Flower Show z roku 2017. Nás zaujala okamžite pre svoj vzrast i vysokú plodivosť.

BonBonBerry® ´MOJO BERRY je malý kompaktný krík, ktorý sa perfektne hodí na pestovanie v kvetináči. Plody sa na nej objavujú od júna do septembra. Je samoopelivá, bez semiačok a jej ovocie je pevné a výrazne šťavnaté.
Z jej kvetov budete mať tiež radosť, pretože sú veľmi dekoratívne.

Pestovanie moruší: sú samoopelivé, pôdy mierne kyslé, priepustné, vlhké. Ale nikdy nie mokrá a ťažká. Dobre znáša znečistené ovzdušie.

Plody moruše obsahujú vitamín C, B1, B5, B6, E a betakarotén. Má protizápalové a dezinfekčné účinky. Listy moruše sú plné esenciálnych látok, vitamínov a stopových prvkov.

Výťažky listov tohto druhu moruše sú často využívané v tradičnej čínskej medicíne. Jej hlavný prínos spočíva v znižovaní krvného tlaku a dosiahnutí telesnej a duševnej rovnováhy. Podporujú krvotvorbu, pomáhajú pri liečbe leukémie, hnisavej angíny, zápale hrdla, znižujú tlak. Kôra zo stromu pôsobí proti zápche. Redukuje hladinu cukru v krvi, znižuje hladiny cholesterolu a tuku, obsahuje resveratrol, ktorý blokuje pôsobenie rakoviny, bráni rastu nádorov. Z jej listov sa varí čaj.

 

Možno by sa Vám páčilo…