Image
Image
Image
Image

Moruša veľkoplodá ´ILLINOIS EVERBEARING´ 90+cm, kont. 2L

17,50 s DPH

Cena bez DPH: 14,58
Kvetináč: 2L
Stanovisko:
  • Slnko icon
Obj. čislo: 8849-1
Dostupnosť: Na sklade
+ -

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Zber:

Popis

Samoopelivá veľkoplodá odroda.

 

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Morus

Mrazuvzdornosť

-34°C

Stanovisko

Slnko

Pôda

mierne kyslá, mierne vlhká, priepustná

Zber

Júl, August

Výška dospelej rastliny

10-15 m

Kvetináč

2L

Charakteristika a pestovanie

Moruša zakrslá ´ILLINOIS EVERBEARING´má dlhú zberovú dobu až dva mesiace. Od začiatku júla až do konca augusta. Plody sa môžu vyskytnúť zrelé už aj od polovice júna. Rodí na viacročnom ale aj na ročnom dreve tretím až štvrtým rokom po výsadbe. Plody sú oválne 2 -3 cm dlhé, tmavej až čiernej farby. Chuť je sladkokyslá až sladká, s výraznou arómou.

Pestovanie moruší: sú samoopelivé, pôdy mierne kyslé, priepustné, vlhké. Ale nikdy nie mokrá a ťažká. Dobre znáša znečistené ovzdušie. Koruny sa presvetľujú, s rezom docielime požadovanú výšku.

Plody moruše obsahujú vitamín C, B1, B5, B6, E a betakarotén. Má protizápalové a dezinfekčné účinky. Listy moruše sú plné esenciálnych látok, vitamínov a stopových prvkov.

Výťažky listov tohto druhu moruše sú často využívané v tradičnej čínskej medicíne. Jej hlavný prínos spočíva v znižovaní krvného tlaku a dosiahnutí telesnej a duševnej rovnováhy. Podporujú krvotvorbu, pomáhajú pri liečbe leukémie, hnisavej angíny, zápale hrdla, znižujú tlak. Kôra zo stromu pôsobí proti zápche. Redukuje hladinu cukru v krvi, znižuje hladiny cholesterolu a tuku, obsahuje resveratrol, ktorý blokuje pôsobenie rakoviny, bráni rastu nádorov. Z jej listov sa varí čaj.

 

Možno by sa Vám páčilo…