Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Moruša zakrslá ´SHIN-TSO´ 120+cm, kont. 2L

17,50 s DPH

Cena bez DPH: 14,58
Kvetináč: 2L
Stanovisko:
  • Slnko icon
Obj. čislo: 8849
Dostupnosť: Na sklade

Výsadba, doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Zber:

Popis

Trpaslík, alebo menší strom moruše s výbornou chuťou.

 

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Morus nigra

Mrazuvzdornosť

-34°C

Stanovisko

Slnko

Pôda

mierne kyslá, mierne vlhká, priepustná

Zber

Júl, August

Výška dospelej rastliny

5-8m

Kvetináč

2L

Charakteristika a pestovanie

Moruša zakrslá ´SHIN-TSO´ je zakrpatená, pomaly rastúca odroda moruše. Plody majú intenzívnu vôňu a výbornú sladko kyslú chuť. Farba plodu je červeno čierna až čierna. Veľmi plodná odroda. Zrelosť začína od júla a trvá až do augusta. Výborná na bio pestovanie, pretože netrpí chorobami.

Pestovanie moruší: sú samoopelivé, pôdy mierne kyslé, priepustné, vlhké. Ale nikdy nie mokrá a ťažká. Dobre znáša znečistené ovzdušie. Koruny sa presvetľujú, s rezom docielime požadovanú výšku.

Plody moruše obsahujú vitamín C, B1, B5, B6, E a betakarotén. Má protizápalové a dezinfekčné účinky. Listy moruše sú plné esenciálnych látok, vitamínov a stopových prvkov.

Výťažky listov tohto druhu moruše sú často využívané v tradičnej čínskej medicíne. Jej hlavný prínos spočíva v znižovaní krvného tlaku a dosiahnutí telesnej a duševnej rovnováhy. Podporujú krvotvorbu, pomáhajú pri liečbe leukémie, hnisavej angíny, zápale hrdla, znižujú tlak. Kôra zo stromu pôsobí proti zápche. Redukuje hladinu cukru v krvi, znižuje hladiny cholesterolu a tuku, obsahuje resveratrol, ktorý blokuje pôsobenie rakoviny, bráni rastu nádorov. Z jej listov sa varí čaj.