Image
Image

Rokosan hnojivo UNIVERZÁL U 1kg

6,50 s DPH

Cena bez DPH: 5,42
Obj. čislo: 11156
Dostupnosť: Nie je na sklade

Popis

Ekologické hnojivo na báze organominerálnov, vyrobené z vedľajších živočíšnych produktov. Komplexná výživa pre vaše rastliny

ROKOSAN U pôsobí ako bohatý, harmonicky vyvážený zdroj všetkých živín rovnomerne počas celej vegetácie. Prispieva k bohatosti a farebnosti kvetov, zvyšuje úrodnosť a zosilňuje biologickú činnosť pôdy.

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Charakteristika a pestovanie

Rozsah a spôsob použitia Rokosan-u:

Pre pestovateľov zeleniny, drobného ovocia, vinnej révy, ovocných stromov, izbových kvetov, okrasných krov, záhradných kvetov a trávnikov (petúnií, muškátov, orchideí, papradí, bonsaí a i.).

Je vhodné ku všetkým plodinám, ktoré sú citlivé na spálenie alebeo prehnojenie dusíkom. Univerzálne hnojivo ROKOSAN je vyrobené z keratínu, ktorý zvyšuje biologickú odolnosť rastlín voči chorobám a škodcom, pravidelným prísunom živín v dostatočnom množstve zlepšuje fyzikálne vlastnosti pôd, upravuje vodný režim v pôde, obohacuje pôdu o mikroorganizmy a i. Obsahuje dusík a v malom množstve fosfor v prírodnej forme, ako aj ostatné živiny a stopové prvky. Ekologicky priaznivá forma dusíka zabraňuje nahromadeniu zdraviu škodlivých dusičnanov v rastlinách a plodoch zeleniny, či drobného ovocia, zamedzuje znečisťovaniu spodných vôd nežiadúcimi dusičnanmi. Zvláštnosťou keratínu je jej vlastnosť viazať dusík z ovzdušia. Univerzálnosť a výrazne ekologický charakter je hlavnou výhodou tohto hnojiva.

Použitie:

Hnojivom ROKOSAN U hnojíme na jar a jeseň, jednorázovo pri príprave pôdy pred siatím alebo sadením, ako aj počas celej vegetácie. Aplikáciu prevedieme rovnomerným rozosiatím a jeho nasledovným zapracovaním do pôdy. Pri strednej dávke 60 g/m2 sa javí toto použitie ako optimálne. Na chudobnejších pôdach sa odporúča minimálna dávka 80 g/m2. Na izbové kvety 1-2 lyžičky (cca 25g) a následne zapracovať do pôdy. K priesadám dávame 1-2 lyžičky hnojiva (cca 25g) do jamky pod priesadu alebo ak je už vysadená, okolo sadenice.

 

Vybrané z kategórie