Image
Image
Image
Image
Image
Image

Bršlen japonský ´EL DORADO´ 15-20cm, kont. 1L

12,50 s DPH

Cena bez DPH: 10,42
Kvetináč: 1L
Stanovisko:
  • Polotieň icon
  • Slnko icon
  • Tieň icon
Obj. čislo: 649717
Dostupnosť: Na sklade
+ -

Popis

Nádherný žlto zelený bršlen s veľkými listami.

Icon

Výhodná cena dopravy

Icon

Kvalitné a zdravé rastliny

Icon

Bezpečná platba kartou

Ďalšie informácie

Botanický názov

Euonymus japonicus

Kvetináč

1L

Mrazuvzdornosť

-21°C

Intenzita rastu

pomaly rastúci

Šírka v dospelom veku

50-80cm

Pôda

mierne vlhká, priepustná

Stanovisko

Polotieň, Slnko, Tieň

Výška dospelej rastliny

50-100 cm

Charakteristika a pestovanie

Bršlen japonský ´EL DORADO´ stálo zelený, nenáročný ker. Jeho veľké žlté listy upútajú pozornosť vo Vašej záhrade. Je to hustý nižší ker do 60 cm. a šírkou 30-40 cm. Vyhovujú mu slnečné miesta. Vhodný na nízky živý plot, do nádob na terasy, balkóny. Bršlen získal  Bronze Medal Plantarium 2016

Bršleny je možné strihať akokoľvek chcete, dobre znášajú rez i staršieho dreva, spoľahlivo rašia a hustnú. Po zásahu do staršieho dreva však odporúčame ker dobre prihnojiť. Na jar zastrihávajte dlhé výhody tak, aby neprečnievali cez požadovaný budúci tvat a na konci júla ho môžete strihať zo strán, aby zhustol. Čím je rastlina hustejšia, tým lepšie znáša extrémny mráz.

Bršleny sú nenáročné na pôdu. Najlepšie rastú v priepustnej záhradnej pôde a tolerujú prechodné sucho. Znášajú akékoľvek stanovisko, v úplnom tieni však bude intenzita sfarbenia nižšia. Veľmi vhodné je záveterné stanovisko, kde sú chránené pred silným vetrom a mrazom. V prvých rokoch po výsadbe je dobré ich namulčovať vrstvou kôry, aby sa pôda nevysúšala a zároveň sa tým zabezpečí lepšia ochrana pred extrémnymi mrazmi. Sú mrazuvzdorné do -21°C.

Možno by sa Vám páčilo…